Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Akademia Morska - Wydział Mechaniczny


logo

Adres: Wały Chrobrego 1-2
70-500 Szczecin

Telefon: 91 480 95 12

E-mail: dm@am.szczecin.pl

WWW:

Opinie: zobacz (1) »   dodaj »

Ocena: 5 oceń »

5 gwiazdek - na podstawie 2 ocen


Opis szkoły

Wydział Mechaniczny działający w ramach cywilnej uczelni państwowej Akademii Morskiej w Szczecinie kształci inżynierów i magistrów inżynierów na kierunku mechanika i budowa maszyn w następujących specjalnościach:  • studia stacjonarne I stopnia, kierunek mechanika i budowa maszyn, specjalności: eksploatacja siłowni okrętowych, diagnostyka i remonty maszyn i urządzeń okrętowych;

  • studia stacjonarne II stopnia, kierunek mechanika i budowa maszyn, studia niestacjonarne I stopnia, kierunek mechanika i budowa maszyn, specjalność eksploatacja siłowni okrętowych;

  • studia niestacjonarne II stopnia, kierunek mechanika i budowa maszyn, specjalność eksploatacja maszyn i urządzeń okrętowych.


Wydział Mechaniczny Akademii Morskiej w Szczecinie w trakcie trzydziestoletniego okresu funkcjonowania intensywnie rozwijał kadrę naukowo - dydaktyczną i bazę materialną. Spośród własnej kadry 53 osoby uzyskały stopień doktora nauk technicznych, 4 doktora habilitowanego, 3 tytuł profesora. W okresie tym kadra wypromowała ok. 1900 absolwentów - inżynierów i magistrów inżynierów mechaników okrętowych.

Opinie o szkole

dodano: 26.02.2009, godz. 19.42 
Skończyłem ten wydział. Początkowo zastanawiałem się nad innymi uczelniami, ale teraz nie żałuję, bo zdecydowanie łatwiej znaleźć po tym pracę i w Polsce i w całej UE. Poza tym studia wspominam jako przyjemny okres mojego życia i myślę, że inni absolwenci tego wydziału również. Studia trwały łącznie z praktyką morską 4 lata, a później trzeba było uzupełnić praktykę, ale to nic wielkiego, a pieniądze mówią same za siebie (na początku dostałem 3000 euro).
0/5


Jeśli chcesz zmodyfikować dane szkoły, dodać opis, zdjęcia lub umieścić w naszej bazie nową szkołę, skontaktuj się z nami.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net