Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Liceum Ogólnokształcące nr 9 im. Bohaterów Monte Casino w Szczecinie


logo

Adres: Plac Mariacki 1
70-547 Szczecin

Telefon: 91 433 67 60

E-mail: sekretariat@lo9.szczecin.pl

WWW:

Opinie: zobacz (2) »   dodaj »

Ocena: 3.8 oceń »

3.8 gwiazdek - na podstawie 2 ocen


Opis szkoły

Nasza szkoła istnieje od 1972 roku. IX Liceum Ogólnokształcące nosi imię Bohaterów Monte Cassino, które nadano jej w 1984 roku. Patronat ten zobowiązał uczniów naszej szkoły do organizacji corocznych uroczystości z okazji rocznicy bitwy o Monte Cassino. Dzięki Patronowi obchody rocznicy bitwy i Bożego Narodzenia z udziałem kombatantów II wojny światowej stały się już tradycją naszej szkoły. W naszym liceum uczy niezastąpiona kadra, dzięki której zdobędziesz niezbędne w dzisiejszch czasach gruntowne wykształcenie, zdasz maturę i bez problemów dostaniesz się na wymarzone studia. Od 1 września 2000 w szkole rozpoczęło działalność Gimnazjum Nr 42 w Szczecinie.
Niewątpliwą zaletą IX LO jest wspaniałe położenie szkoły w samym "sercu" miasta.
Nasza szkoła dysponuje dobrze wyposażonymi salami dydaktyczni, laboratorium chemicznym, fizycznym, dwiema pracowniami informatycznymi wyposażonymi w nowoczesny sprzęt komputerowy z programów EFS. Do dyspozycji uczniów pozostaje również przestronna czytelnia z czterema stanowiskami multimedialnymi, biblioteka szkolna z elektronicznym systemem wypożyczeń oraz przeszukiwania katalogów oraz szkolny sklepik z bufetem. W szkole znajduje się również sala gimnastyczna oraz aula w której odbywają się przedstawienia i szkolne dyskoteki. Na przerwach czas umila szkolny radiowęzeł. Raz w miesiącu wydawana jest szkolna gazetka "IX Wrota".

Opinie o szkole

dodano: 20.07.2011, godz. 14.53 
Pod względem przygotowania do zdania matury z przedmiotów podstawowych tj. polski, angielski, matematyka mogę powiedziec ze jest bardzo dobrze. Języki to mocna strona tego liceum. Jeśli myślisz o studiowaniu medycyny lub stomatologii - odradzam! Poza chemią, która jest godna pochwały, fizyka, ale przede wszystkim biologia woła o pomstę sam nie wiem do kogo. Biologia w zakresie rozszerzonym jest na bardzo niskim poziomie!!! Ludzie którzy chca zdac biologię w sposób zadawalający będą zmuszeni brac korepetycje albo przenosic się podczas roku. A szkoda, bo na początku wydaje się byc OK.
0.36/5

dodano: 20.03.2007, godz. 16.29 
Bardzo dobra szkoła. Przygotowała mnie do studiów informatyki na Politechnice, a zaawansowany program kształcenia (informatyka, matematyka, języki) wystarczył z zapasem na pierwszy rok studiów. Polecam.
0.45/5


Jeśli chcesz zmodyfikować dane szkoły, dodać opis, zdjęcia lub umieścić w naszej bazie nową szkołę, skontaktuj się z nami.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net