Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Liceum Ogólnokształcące nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Szczecinie


Adres: Pomorska 150
70-821 Szczecin

Telefon: 91 460 00 93

E-mail: lo3@um.szczecin.pl

WWW:

Opinie: zobacz (3) »   dodaj »

Ocena: 4.4 oceń »

4.4 gwiazdek - na podstawie 2 ocen


Opis szkoły

Po 1990 roku w szkole uczy się ponad 540 uczniów w 19 oddziałach Powstają klasy autorskie. Od roku szkolnego 1991/92 funkcjonuje w szkole klasa menedżerska zatwierdzona przez MEN. W klasie tej uczniowie maja poszerzony program języka angielskiego i informatyki, dodatkowo uczą się podstaw organizacji i zarządzania oraz psychologii. Autorkami tej klasy są Danuta Krzywkowska i Barbara Grabowska. Staraniem Anny Wieczorkiewicz od 1994 roku rozpoczęła działalnoć klasa ekologiczna, w której dodatkowym przedmiotem jest ekologia. Od wrzenia tego roku funkcjonuje w szkole klasa matematyczno-informatyczna z poszerzoną informatyką realizowaną w cyklu czteroletnim autorstwa Zenona Kalickiego. Od wrzenia 1991 r. w szkole działa Rada Szkoły złożona z 12 osób: po czterech przedstawicieli Rady Pedagogicznej, rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Pierwszym Przewodniczącym Rady Szkoły był Marek Słoniewski. Od 1993 r. w szkole działa jako organ doradczy i opiniujący Rada Rodziców złożona z przedstawicieli każdej z klas. Przewodniczącym Rady Rodziców jest Pan Tylkowski. Trzeci raz w bieżącym roku w szkole odbędzie się Ogólnoszkolny Przegląd Teatralny, którego inicjatorkami były nauczycielki języka polskiego: Maria Bojnowska-Kochel, Elżbieta Toepler, Mirosława Piaskowska i aktualnie Anna Paczyńska. Propagowanie teatru w szkole zaowocowało zainteresowaniem się uczniów konkursami recytatorskimi i teatralnymi. W efekcie licealici zaczęli zdobywać wyróżnienia w rożnych konkursach recytatorskich i teatralnych. W 1994 r. sztuka napisana i reżyserowana przez Ewę Libure zdobyła II miejsce w Miejskim Przeglądzie Teatralnym, w 1995 r. klasa IIa i IIIa zdobyły odpowiednio I i II miejsce w tymże konkursie. W 1996 r. Marek Reiter uzyskał wyróżnienie w Wojewódzkim Turnieju Recytatorskim i zaproponowano mu współprace ze Szczecińska Scena Młodych Od wielu lat prężnie działa Szkolna Kasa Oszczędnoci, początkowo pod opieka Jadwigi Skrobackiej, następnie Danuty Krzywkowskiej i ostatnio pod opieka Barbary Kwiatek. W 1994 r. SKO zdobyła I miejsce w etapie wojewódzkim i wyróżnienie w eliminacjach krajowych konkursu "Dzi oszczędzasz w SKO - jutro w PKO". W ramach edukacji ekologicznej co roku organizowane są biesiady wegetariańskie połączone z sesjami popularnonaukowymi organizowane przez p. Marzenę Sokołowską i Annę Wieczorkiewicz. Uczniowie liceum osiągali wyróżniające wyniki w olimpiadach ekologicznych.

Opinie o szkole

dodano: 09.12.2015, godz. 18.41 
Nauczyciel matematyki robi uczniom pod górkę poprzez celowe dawanie trudnych zadań na prace pisemne oraz surowe ocenianie (zawsze znajdzie coś, za co obniży punkty ? nawet jakby miał to być chociażby krzywy rysunek do zadania). Problemem w nauczaniu matematyki jest także to, że nauczyciel za mało tłumaczy, a za dużo wymaga. Po tym jak prawie cała klasa dostaje oceny niedostateczne mimo, że każdy si uczył ? słyszy komentarz od nauczyciela typu ,,Co Wy robicie na tym profilu?? albo ,,Jak ktoś nie chce się uczyć, to trzeba było nie wybierać liceum?.
0/5

dodano: 09.12.2015, godz. 18.38 
NIE IDŹ DO IIILO IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W SZCZECINIE!!! Nauczycielki od matematyki nie są nauczycielkami. No chyba że kogoś kto demotywuje do nauki i znęca się psychicznie nad uczniami można nazwać nauczycielem. Na początku każdej lekcji masz szybko wytłumaczony dany temat. Następnie uczniowie podchodzą do tablicy, by rozwiązać zadania. Nie zrozumiałeś/-aś tematu? Twojej nauczycielki to nie obchodzi. Musisz od razu zapamiętywać wszystko jak komputer, a jak czegoś nie rozumiesz albo może wiesz, ale zjadł Cię stres i nie możesz tego wykonać, to usłyszysz pretensje od nauczyciela.
0/5

dodano: 12.04.2007, godz. 06.34 
Dużo grandzu, poznalem tam mnostwo ludzi, z ktorymi kumam sie do dzis. Polecam wszystkim, nie zawiedziecie sie. Tylko ta fizyka...
0/5


Jeśli chcesz zmodyfikować dane szkoły, dodać opis, zdjęcia lub umieścić w naszej bazie nową szkołę, skontaktuj się z nami.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net