Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Szkoła Podstawowa nr 37 im. Antoniego Ledóchowskiego w Szczecinie


logo

Adres: Lucjana Rydla 6
70-783 Szczecin

Telefon: 91 462 61 47

E-mail: sp37@um.szczecin.pl

WWW:

Opinie: zobacz (1) »   dodaj »

Ocena: 3.9 oceń »

3.9 gwiazdek - na podstawie 2 ocen


Opis szkoły

Szkoła Podstawowa nr 37…


SP nr 37 powstała w 1985 r. i jest jedną z największych i najnowocześniejszych placówek oświatowych w Szczecinie. Posiada znakomite  warunki do nauki – dobrze wyposażone gabinety przedmiotowe, 3 sale komputerowe i centrum multimedialne w czytelni szkolnej
z szerokopasmowym dostępem do Internetu, bibliotekę, świetlice oraz zaplecze sportowe: halę sportową, aulę, salę gimnastyki korekcyjnej, siłownię, kompleks boisk sportowych, Miasteczko Ruchu Drogowego. Pozwala to na tworzenie co roku kolejnych klas sportowych o profilu: piłki nożnej, piłki ręcznej, szermierki i pływackim.


W szkole…


Naszym atutem jest wysoki poziom nauczania. Stosowanie nowoczesnych metod
i pomocy naukowych oraz praca wykwalifikowanych nauczycieli daje zamierzone efekty. Świadczą o tym lokaty uczniów w konkursach przedmiotowych i rozgrywkach sportowych na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty są wyższe niż średnia: kraju, okręgu, województwa
i gminy. Uczniowie mają możliwość nauki jednego z trzech języków obcych: angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego. Co roku nasi wychowankowie otrzymują Nagrodę Prezydenta miasta Szczecin.


Po lekcjach…


Dbamy o rozwój każdego ucznia. Czas po lekcjach uczniowie mogą spędzić biorąc udział w zajęciach dodatkowych. W szkole działa koło: humanistyczne, matematyczne, informatyczne, języka angielskiego, języka niemieckiego, języka hiszpańskiego, koło pracy z uczniem zdolnym, dziennikarskie, wydające gazetkę szkolną Morskie wieści, teatralne, plastyczne, SKS dla klas IV - VI, zespół Wesołe Nutki, Liga Morska, PCK, koło Ligi Ochrony Przyrody, Samorząd Uczniowski, SKKT. Szczególną opieką otaczamy uczniów mających trudności w nauce, proponując zajęcia kompensacyjne i wyrównawcze.


Klasy uczestniczą w przedstawieniach teatralnych i koncertach oraz wielu imprezach szkolnych. Uczniowie wyjeżdżają na wycieczki, obozy, rejsy, biwaki, zielone szkoły i rajdy.


Bezpiecznie i zdrowo…


Jesteśmy obiektem monitorowanym. Uczniowie mają zapewnioną opiekę medyczną – jest pielęgniarka szkolna i stomatolog. Dbamy też o prawidłowe żywienie naszych wychowanków. W szkole działa stołówka szkolna i sklepik.


Patrząc w przyszłość…


Pragniemy, aby uczniowie uważali naszą szkołę za swój drugi dom. Czuli się tu bezpiecznie  i komfortowo. Zdobywali wiedzę i przynosili chlubę swoim Rodzicom. Sławili imię szkoły, której przyświeca motto jej Patrona kpt. Antoniego Ledóchowskiego: Pomyślcie, to nic nie boli.

Opinie o szkole

dodano: 03.07.2007, godz. 11.33 
Jako absolwentka tej szkoły mogę powiedzieć, że nauka stoi na dosyć wysokim poziomie (przynajmniej z Matematyki xD) z innych przedmiotów bywało różnie, ale to już wina dyrekcji. Ogólnie atmosfera bardzo przyjazna uczniowi. Działa wiele kół zainteresowań i z tego co pamiętam wszystkie za free :)
0.27/5


Jeśli chcesz zmodyfikować dane szkoły, dodać opis, zdjęcia lub umieścić w naszej bazie nową szkołę, skontaktuj się z nami.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net