Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Szkoła Podstawowa nr 42 im. Stefanii Sempołowskiej w Szczecinie


Adres: Hoża 25
71-699 Szczecin

Telefon: 91 442 17 38

E-mail: sp420@poczta.onet.pl

WWW:

Opinie: dodaj »

Ocena: 0 oceń »

0 gwiazdek - na podstawie ocen


Opis szkoły

Szkoła Podstawowa nr 42 położona jest w lewobrzeżnej części Szczecina. Budynek szkoły jest dwupoziomowy, oddalony od ruchliwych ulic i otoczony zielenią. Bazę szkoły stanowi: 18 sal lekcyjnych, pracownia komputerowa, 3 pomieszczenia świetlicowe, biblioteka z czytelnią wyposażona w sprzęt komputerowy, kuchnia wraz ze stołówką, sala gimnastyczna, sala do gimnastyki korekcyjnej, 2 boiska do piłki siatkowej, boisko do koszykówki oraz trawiaste boisko do piłki nożnej. Sale lekcyjne znajdujące się na pierwszym poziomie szkoły, przeznaczone są dla dzieci z klas 0-III. Drugi poziom szkoły przeznaczony jest dla uczniów z klas IV-VI. Nad procesem dydaktyczno - wychowawczym czuwa 40 nauczycieli w tym 13 nauczycieli dyplomowanych. Naczelną zasadą przyświecającą nauczycielom jest zapewnienie dzieciom poczucia bezpieczeństwa, aby szkoła kojarzyła się z ciepłem, koleżeństwem. Chcemy, żeby nasz uczeń był otwarty, odpowiedzialny, samodzielny i aktywny.
Na terenie szkoły działają liczne koła zainteresowań np. koło recytatorsko-teatralne "Krecik", koło informatyczne klas młodszych, zespół wokalny "Fermata", koło "MinE Club" (promujące nauczanie matematyki po angielsku), koło przyrodnicze, "Szkraby grają w warcaby" (promujące grę w warcaby w klasach I-III), koło plastyczne kl.III, koło plastyczne klas IV-VI "Sprawne ręce", koło ortograficzne "Ortografia na wesoło", koło matematyczne kl.II i III oraz SKKT. Organizujemy również nietypowe imprezy turystyczno - integrujące np. Rajd nocny, Pieczony ziemniak. Jesteśmy organizatorami licznych konkursów międzyszkolnych np. Maths in English - matematyka po angielsku, Kontra - konkurs taneczny, Konkurs Mitologiczny, Konkurs na Znajomość Lektur Szkolnych i wiele innych.
Uczniowie biorą udział w różnych konkursach organizowanych na terenie naszej szkoły oraz konkursach międzyszkolnych. Osiągają liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych, plastycznych itp. Bardzo chętnie uczestniczą w rajdach turystycznych w ramach koła SKKT. W roku 2004 po raz pierwszy zdobyliśmy I miejsce w konkursie na NAJAKTYWNIEJSZE SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO - TURYSTYCZNE. Każdego roku bierzemy też udział w licznych akcjach charytatywnych między innymi w akcji Towarzystwa "Wspólny Dom" - Góra grosza i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Dojazd od Placu Rodła autobusami komunikacji miejskiej linii 59, 101, 107 lub liniami pospiesznymi A i F.
Dojazd od ulicy Kołłątaja autobusem komunikacji miejskiej linii 63.

Opinie o szkole

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tej szkole. Jeśli chcesz dodać swoją opinię, skorzystaj z formularza »

Jeśli chcesz zmodyfikować dane szkoły, dodać opis, zdjęcia lub umieścić w naszej bazie nową szkołę, skontaktuj się z nami.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net