Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Ogólne

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

26.04.2013

Kolejny Kontrapunkt za nami

Zdjęcie: 591 Kontrapunkt, czyli doroczny Przegląd teatrów Małych Form odbywał się w Szczecinie od 15 do 21 kwietnia. Festiwal ten to wspaniała okazja do tego by nie wyjeżdżając z miasta poznać najciekawsze i najbardziej zróżnicowane propozycje teatralne z całej Polski. Jest to również świetna sposobność do kształtowania młodych gustów szczecińskich uczniów. Młodzież, na podstawie urozmaiconej stylistyki przedstawień scenicznych, co roku wyrabia sobie zdanie na temat teatru i kształtuje własne spojrzenie na tę szlachetną sztukę. czytaj więcej »

25.04.2013

Dzień refleksji nad czytelnictwem

Zdjęcie: 590 Odbywający się 23 kwietnia Dzień Książki i Praw Autorskich to znakomita okazja do organizacji rozmaitych targów, wystaw, spotkań autorskich i konkursów, których również i w tym roku nie zabrakło w największych polskich miastach. Dzień książki to prawdziwe święto miłośników literatury, którzy mogą razem celebrować szlachetną sztukę czytania i wymieniać się czytelniczymi doświadczeniami. Niestety jest to także kolejna okazja do dokonania smutnych podsumowań polskiego czytelnictwa. czytaj więcej »

18.04.2013

Dowiedz się do czego służy literatura

Zdjęcie: 589 Codziennie bardzo wielu nauczycieli i uczniów próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie ,,Do czego właściwie służy literatura?”. Bez konkretnej odpowiedzi na to pytanie, trudno jest dobrze nauczać czy pomyślnie zdać na przykład maturę z języka polskiego. czytaj więcej »

28.12.2012

Koniec księgarń Weltbild

Grupa wydawnicza Weltbild, czyli dawny Świat Książki wycofuje się z polskiego rynku. W Szczecinie firma miała ostatnio dwie księgarnie: w Kaskadzie i Molo. czytaj więcej »

11.12.2012

Lodogryf już otwarty!

Lodowisko przy al. Wojska Polskiego rozpoczęło sezon w minioną niedzielę. Otwarcie z przyczyn technicznych zostało przesunięte o tydzień. czytaj więcej »

22.06.2012

Szybka nauka. Jak otrzymać szkolenie warte 157 zł za darmo?

Zdjęcie: 576 Wyobraź sobie, że potrafisz przeczytać przeciętnej grubości książkę (ok. 300str) w 1,5 – 2,5 godziny. W 3 miesiące nauki, komunikujesz się w języku obcym na poziomie podstawowym, a przygotowanie do prezentacji zajmuje Ci kilka minut. czytaj więcej »

11.10.2010

Witamy na stronie Szczecińskiego Informatora Edukacyjnego.

Zdjęcie: 481 Z przyjemnością prezentujemy uruchomioną niedawno nową wersję naszego portalu szkoly.szczecin.pl.
Obecnie baza danych Szczecińskiego Informatora Edukacyjnego obejmuje ponad 700 szczecińskich jednostek edukacyjnych i z edukacją związanych (patrz: baza szkół). czytaj więcej »

« poprzednie 1  2  3  4  5  

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net