Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Ogólne

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

01.05.2018

Sposoby na elektryzowanie ciał

Od wieków ludzie próbowali zrozumieć zjawiska rządzące prawami natury. W wyniku prowadzonych badań i wykonywanych eksperymentów udało się opracować różne prawa i teorie, które funkcjonują do dzisiaj. Nauką, zajmującą się przekazywaniem wiedzy na temat złożoności procesów zachodzących w świecie jest fizyka, a jedno ze zjawisk, które ma wpływ na codzienną egzystencję człowieka to elektryzowanie ciał. czytaj więcej »

21.03.2018

Dlaczego mam problem z nauką angielskiego?

Zdjęcie: 668 Na to pytanie można znaleźć wiele odpowiedzi, ale niektóre z nich postanowiliśmy zamieścić w naszym artykule. Przeczytaj go i sprawdź, co może okazać się dla Ciebie trudności przy przyswajaniu wiedzy jaką jest nauka angielskiego. czytaj więcej »

29.08.2017

Gramatyka czy słówka? Co pierwsze?

Zdjęcie: 667 Jeśli chodzi o naukę języka obcego oraz o rozstrzygnięcie tego, czy najpierw uczyć się gramatyki, czy słówek, to przyznać trzeba, że odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Uzależnione jest to od tego, jaki jest to język oraz po prostu od nastawienia samego ucznia. W przypadku języka angielskiego odpowiedź na to pytanie również nie jest oczywista. czytaj więcej »

20.08.2017

Najlepiej płatne zawody w Szczecinie

Zdjęcie: 666 Mieszkasz w Szczecinie i chcesz dużo zarabiać? Zastanawiasz się jaki kierunek studiów wybrać, aby nie mieć problemu ze znalezieniem pracy? Sprawdź jakie zawody przynoszą aktualnie najwyższe dochody oraz jakie jest zapotrzebowanie w Szczecinie i okolicach. czytaj więcej »

25.05.2017

Jak zachęcić dziecko do nauki?

Zdjęcie: 665 Każde dziecko rozpoczynające naukę w szkole musi zmierzyć się z nowym obowiązkiem, jakim jest nauka. Dzieci i młodzież często nie zdają sobie sprawy, że to, czego nauczą się w szkole, będzie miało wpływ na ich przyszłość. czytaj więcej »

21.04.2017

Najpopularniejsze studia magisterskie

Zdjęcie: 664 Ogromna konkurencja na rynku pracy spowodowała, że polscy studenci nie rezygnują z dalszej edukacji i coraz częściej decydują się na studia II stopnia. Właśnie kończysz studia licencjackie i zastanawiasz się, gdzie dalej kontynuować swoją edukację? Poniżej znajdziesz kierunki studiów magisterskich, które w ostatnich latach cieszyły się największą popularnością. czytaj więcej »

24.03.2017

Jak zostać psychologiem?

Zdjęcie: 663 Psycholog jest zawodem uznawanym za profesję przyszłościową, na którą w kolejnych latach na pewno będzie zapotrzebowanie na rodzimym rynku pracy. Jak zatem zostać psychologiem? Oczywiście trzeba iść na studia wyższe. Tu pojawia się jednak problem, ponieważ statystyki podają, że na jedno miejsce na kierunkach psychologicznych może przypadać nawet 10-20 osób. czytaj więcej »

22.03.2017

Jaką specjalność wybrać studiując ekonomię?

Zdjęcie: 662 Ekonomia to jeden z najbardziej obleganych kierunków w Polsce. Nie ma się co dziwić – z powodu gwałtownego rozwoju przedsiębiorczości prywatnej, z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny. Ty też myślisz o zapisaniu się na takie studia? Pamiętaj, że bardzo ważny jest wybór odpowiedniej specjalności! W naszym tekście przedstawiamy te, które po obronie dyplomu, zagwarantują Ci dobrze płatną pracę. czytaj więcej »

02.11.2016

Jak skuteczniej przygotować się do egzaminów na certyfikaty z języka angielskiego?

Zdjęcie: 661 Jednym z najlepszych sposobów na sprawdzenie swoich umiejętności językowych jest wzięcie udziału w egzaminie językowym w celu otrzymania certyfikatu. Dzięki niemu można również łatwo udokumentować swoją znajomość języka, także międzynarodowo. czytaj więcej »

25.10.2016

Jak zaoszczędzić na zakupie podręczników?

Zdjęcie: 660 Choć pierwszy dzwonek mamy już za sobą, wielu rodziców musi jeszcze dokupić potrzebne dzieciom książki. Podręczniki oraz dodatkowe pomoce naukowe sporo kosztują, dlatego sprawdź, jak kupować z głową, aby zaoszczędzić na szkolnej wyprawce. czytaj więcej »

« poprzednie 1  2  3  4  5   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net