Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Edukacja w Szczecinie

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

15.03.2013

Dlaczego warto skorzystać z korepetycji przed maturą

Zdjęcie: 585 Wielu młodych ludzi zastanawia się już zapewne intensywnie nad możliwością pobierania korepetycji z przedmiotów, które mają zamiar zdawać na zbliżającej się maturze. W licznych przypadkach może to być jedyna szansa, zwłaszcza dla słabszych uczniów, na pozytywny wynik egzaminu i jeśli takie osoby już teraz podejrzewają, że mogą sobie nie poradzić, z pewnością powinny skorzystać z dodatkowej pomocy, takiej jak uzupełniające zajęcia w szkole czy właśnie korepetycje. czytaj więcej »

28.01.2013

Ferie w Szczecinie

Dziś rozpoczęły się ferie dla dzieci i młodzieży szkolnej w Szczecinie. Potrwają do 10 lutego. czytaj więcej »

14.12.2012

Szczeciński Zalew Myśli po raz piąty

Zdjęcie: 582 Jakie korzyści można odnieść z ciszy i medytacji? Na to pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas warsztatów i wykładów w nadchodzący weekend. czytaj więcej »

13.12.2012

Akademia Sztuki w Szczecinie ma mediatekę

W ciągu 2 lat główna siedziba AS ma być jedną z wizytówek naszego miasta. Wszystko dzięki dotacji MK i unijnego dofinansowania. Mediateka to pierwszy efekty tych środków. czytaj więcej »

07.12.2012

Rodzice domagają się wyjaśnień ws. dyrektora Gimnazjum nr 3

Stowarzyszenie Rodzice dla Szczecina domaga się wyjaśnienia sprawy powołania nowej dyrektor Gimnazjum nr 3 - Marii Pawliszewskiej. Wniosek wpłynął w tym tygodniu do prezydenta Szczecina Piotra Krzystka. czytaj więcej »

05.12.2012

Zorka Wollny i Katarzyna Seszycka na liście Kompasu Młodej Sztuki

Kompasu Młodej Sztuki to lista najlepszych polskich artystów, którzy nie ukończyli 35 lat. Lista jest publikowana co dwa lata w dodatku do Rzeczpospolitej (Moje Pieniądze). czytaj więcej »

05.09.2012

Kursy maturalne czas rozpocząć!

Z początkiem września, gdy uczniowie wrócili do szkół, zaczęły się akcje reklamowe firm oferujących pomoc w przygotowaniu do matury. W samym Szczecinie maturzystów wspomaga kilka szkół językowych i ośrodków szkolenia. Czy warto skorzystać z tych usług? czytaj więcej »

17.02.2012

Pierwsze takie miejsce w Szczecinie. Mamy wywalczyły

Zdjęcie: 575 25 niepełnosprawnych intelektualnie dorosłych pod okiem terapeutów uczy się samodzielności w nowym środowiskowym domu pomocy przy ul. Pocztowej. czytaj więcej »

23.01.2012

Wędrujące szkoły. Dokąd którą rzucił Soska

Żal, emocje, protesty. Takie są pierwsze efekty magistrackich planów restrukturyzacji oświaty ogłoszonych przez zastępcę prezydenta Szczecina Krzysztofa Soskę. Najważniejsze zmiany dotyczą 12 szkół. Od września 2012 r. mają być ze sobą łączone, co oznacza likwidację części z nich. Jakie budynki opuszczą szkoły, do jakich się przeprowadzą? Czy to poprawi warunki do nauki? Oto krótkie resume na ten temat. czytaj więcej »

09.12.2011

Zbiórka darów dla najuboższych

Co roku pracownicy Biblioteki Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego organizują świąteczną zbiórkę darów dla najuboższych rodzin z naszego województwa. czytaj więcej »

« poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net