Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Edukacja w Szczecinie

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

11.04.2014

Decydują się losy szczecińskich przedszkolaków

Zdjęcie: 622 W środę 9.04.2014 ogłoszone wstępne wyniki naboru na przyszły rok szkolny do szczecińskich przedszkoli. Według pierwszych szacunków zostało jeszcze 131 miejsc dla maluchów pierwszy raz idących do przedszkola. Tegoroczną nowością jest brak konieczności uczestniczenia w naborze starszych dzieci, które już chodzą do przedszkola. Od teraz wystarczy by ich rodzice złożyli w odpowiedniej placówce deklaracje chęci dalszej opieki nad dzieckiem. czytaj więcej »

08.04.2014

Matura ostatni raz w starej formie

Zdjęcie: 621 Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna matura. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć, że tegoroczny egzamin będzie dla licealistów ostatnim zdawanym w dotychczasowej formie. Od 2015 (a uczniowie techników zawodowych od 2016) zdawać oni będą egzamin dojrzałości w nieco zmienionej, udoskonalonej formie. Zmiany mają objąć zarówno część ustną, jak i pisemną matury. czytaj więcej »

27.03.2014

Dzień Ekonomisty na US

Zdjęcie: 620 W czwartek (28 marca) na Uniwersytecie Szczecińskim obchodzony będzie Dzień Ekonomisty. czytaj więcej »

21.03.2014

Zbliża się test szóstoklasisty

Zdjęcie: 619 We wtorek 1 kwietnia wszyscy uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych przystąpią do corocznego testu szóstoklasisty. Test jest podsumowaniem nauki w szkole i jednym z warunków jej ukończenia. Wykazuje zakres kompetencji w zakresie czytania, pisania, logicznego wnioskowania, wykorzystywania podanych informacji oraz wiedzy w praktyce. czytaj więcej »

04.02.2014

Miejska Liga Basketu zaprasza!

Zdjęcie: 618 Miejska Liga Basketu w Szczecinie ogłosiła nabór drużyn do XIV sezonu MLB. Wszystkie najważniejsze informacje na temat sposobu udziału Waszych drużyn w sportowych rozgrywkach znaleźć można w serwisie www.miastobasketu.com. czytaj więcej »

23.01.2014

Uczniowie w zachodniopomorskim czekają na ferie zimowe

Zdjęcie: 617 Jeszcze do niedawna, gdy aura była bardzo łagodna jak na zimę, zdawało się, że uczniom jest wszystko jedno kiedy będą ferie, bo i tak byłyby to ferie bardziej wiosenne niż zimowe. Odkąd jednak możemy się cieszyć wspaniałym śniegiem i siarczystymi mrozami, sprawa wygląda nieco inaczej. Nie wiadomo czy uczniowie szczecińskich szkół doczekają się jazdy na sankach czy nartach, ponieważ w tym roku nasze województwo jako ostatnie przejdzie na dwutygodniowy wypoczynek od szkoły. Wraz z nami odpoczywać będą uczniowie z województw: mazowieckiego, opolskiego i dolnośląskiego. czytaj więcej »

17.01.2014

Premier zapowiada jeden podręcznik dla wszystkich

Zdjęcie: 616 Wczoraj, czyli 16 stycznia, MEN przedstawiło proponowane zmiany w ustawie o oświacie. Wśród propozycji znalazł się również pomysł na opracowanie podręcznika, który miałby być jeden i taki sam dla wszystkich uczniów na tym samym poziomie kształcenia. Premier Donald Tusk zapowiada podarowanie (możliwe, że książki będą nieodpłatne) nowych ujednoliconych podręczników już tegorocznym pierwszoklasistom. Niestety nikt jeszcze nie zna szczegółów tego edukacyjnego przedsięwzięcia. czytaj więcej »

16.01.2014

Wielki sukces szczecińskiego liceum!

Jak co roku czasopismo dla młodzieży Perspektywy opublikowało swój ranking najlepszych szkół średnich w Polsce. Ku ogromnej radości wszystkich szczecinian na drugim miejscu całkowitego zestawienia znalazło się XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Pierwsze miejsce należy do Liceum Akademickiego UMK w Toruniu, a trzecie do warszawskiego XIV Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica. czytaj więcej »

03.01.2014

Trwa rekrutacja zimowa na szczecińskich uczelniach

Zdjęcie: 614 Nie idzie ci zbyt dobrze na pierwszym roku wybranego w wakacje kierunku? To jeszcze nic straconego! Wiele szczecińskich szkół wyższych przygotowało specjalną ofertę dla osób rozczarowanych swoim pierwszym kierunkiem, czy tez po prostu chcących zacząć studiować coś nowego od marca. Właśnie dla nich rozpoczyna się w styczniu zimowy nabór na liczne atrakcyjne kierunki. czytaj więcej »

14.10.2013

Obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej

Zdjęcie: 613 Jak co roku Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był w większości szkół przed właściwą jego datą, w tym przypadku w piątek. Dziś zasłużeni pedagodzy mogli się cieszyć dniem wolnym od pracy, choć nie bez zmartwień. Święto szkoły to tradycyjnie pretekst do narzekań na stan polskiej nauki, szczególnie tej na poziomie gimnazjalnym i akademickim. Nie obyło się bez pomysłów by zlikwidować gimnazja i bez narzekań, że studentów coraz mniej więc nie ma etatów dla profesorów. czytaj więcej »

« poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net