Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Edukacja w Szczecinie

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

25.08.2014

Dziś ruszają poprawki z matury

Zdjęcie: 633 W tym roku rekordowa ilość uczniów szkół ponadgimnazjalnych przystępuje do poprawki majowych egzaminów dojrzałości. Piszących po raz drugi jest aż około 75 tysięcy, a ogromną większość, około 65 tysięcy, stanowią osoby, które nie zdobyły wymaganej liczby punktów na teście z matematyki. czytaj więcej »

19.08.2014

Remont w żłobku przy ul. Niedziałkowskiego

W nadchodzącym roku szkolnym szczecińskie maluchy będą miały do dyspozycji nową część żłobka przy ul. Niedziałkowskiego. Właśnie zakończono remont pomieszczeń dla 90 dzieci. Nie znaczy to jednak, że ten popularny żłobek w centrum przyjmie większą ilość maluchów do żłobka. Liczba miejsc się na razie nie zwiększy, ponieważ wraz z zakończeniem remontu nowej części, rozpocznie się renowacja starej części obiektu. Zwiększony nabór do tej placówki jest dopiero kwestią przyszłości. czytaj więcej »

23.06.2014

Wakacje za pasem

Zdjęcie: 631 Choć w większości polskich szkół oceny na koniec roku zostały już wystawione, a na lekcjach obowiązuje atmosfera wszechobecnego luzu, to jeszcze nie wakacje. Oficjalną datą zakończenia roku szkolnego 2013/2014 jest przyszły piątek, czyli 27 czerwca. Do tego czasu uczniowie mają obowiązek uczestnictwa w zajęciach lekcyjnych. czytaj więcej »

06.05.2014

Dziś matura z matematyki – największe wyzwanie dla uczniów

Zdjęcie: 629 Po wczorajszych zmaganiach z polską gramatyką i kanonem lektur, przyszedł czas na zadania matematyczne. Maturzyści, uzbrojeni w kalkulatory i tablice matematyczne, zasiedli punktualnie o 9 rano do napisania testu na poziomie podstawowym z matematyki, który od lat (i to mimo wciąż obniżanego poziomu wymagań) jest uznawany za najtrudniejszy. Coroczne statystyki wykazują, że największa liczba uczniów oblewa właśnie tę część matury. czytaj więcej »

05.05.2014

Ruszyły matury! Na początek język polski

Zdjęcie: 628 Dziś maturzyści napisali pierwszy z obowiązkowych egzaminów, czyli test z języka polskiego na poziomie podstawowym. Na to zadanie przewidziano 2 godziny i 50 minut. czytaj więcej »

28.04.2014

Gimnazjaliści napisali egzamin z języków obcych

Zdjęcie: 626 W piątek od 9 rano polscy gimnazjaliści zasiedli do napisania części podstawowej egzaminu gimnazjalnego z języków obcych, a po dwóch godzinach mieli także okazję zmierzyć się z formą rozszerzoną tegoż testu. czytaj więcej »

28.04.2014

Już za tydzień matury!

Zdjęcie: 627 Niebawem, bo już 5 maja, polscy maturzyści przystąpią do pierwszej części swojego egzaminu dojrzałości. Tradycyjnie zaczną od testu z języka polskiego na poziomie podstawowym, a w kolejnych dniach zmierzą się z matematyką i językami obcymi, również na poziomie podstawowym. Są to egzaminy obowiązkowe dla wszystkich zdających, podobnie jak egzamin ustny z języka obcego i z języka polskiego (czyli znikająca już niedługo forma prezentacji wybranego tematu). czytaj więcej »

25.04.2014

Część matematyczno-przyrodnicza testów gimnazjalnych już za nami

Zdjęcie: 624 Wczoraj, czyli 24 kwietnia, uczniowie polskich gimnazjów zmierzyli się z drugą, uznawaną za najtrudniejszą, częścią egzaminu sprawdzającego ich umiejętności z matematyki oraz z nauk przyrodniczych. czytaj więcej »

25.04.2014

Już czas pomyśleć o koloniach!

Zdjęcie: 625 Wakacje zbliżają się do nas już wielkimi krokami, dlatego o sposobie na ich spędzenie warto pomyśleć zawczasu. Już niedługo wszystkie najciekawsze miejsca mogą być przecież zajęte! czytaj więcej »

24.04.2014

Trwają testy gimnazjalne

Zdjęcie: 623 Od 23 kwietnia we wszystkich gimnazjach w Polsce trwają testy gimnazjalne sprawdzające wyniki nauczania wśród uczniów trzecich klas. Jako pierwszy uczniowie napisali sprawdzian z wiedzy humanistycznej. czytaj więcej »

« poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net