Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Edukacja w Szczecinie

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

23.01.2020

Jaki kurs angielskiego dla dorosłych wybrać?

Zdjęcie: 680 Szkoły językowe posiadają szeroką ofertę różnych kursów, dlatego wybór odpowiedniego z nich nie zawsze jest łatwym wyborem. Zastanawiasz się nad wybraniem dopasowanego kursu angielskiego dla dorosłych? W poniższym artykule przedstawimy najpopularniejsze z nich, które często są wybierane przez innych. Mamy nadzieję, że to ułatwi Ci poszukiwania odpowiedniego kursu, który rozwinie wszystkie Twoje umiejętności oraz skutecznie nauczy Cię języka angielskiego. czytaj więcej »

02.01.2019

Czy tablet może być wygodnym narzędziem do nauki i pracy?

Zdjęcie: 674 Dawniej, kupując sprzęt do nauki i pracy, mieliśmy właściwie tylko jedną opcję – komputer stacjonarny. Dziś są one zastępowane najczęściej laptopami, ale nie brakuje również osób, które rozważają zakup tabletu. Czy będzie on jednak odpowiednim sprzętem służącym do nauki i pracy? Jak najbardziej, choć pod pewnymi warunkami. czytaj więcej »

12.07.2016

Jak oszczędzać na studiach za granicą?

Zdjęcie: 654 Chcesz studiować za granicą? Świetnie! Musisz jednak pamiętać, że to niemały wydatek. Koszty komunikacji miejskiej, wynajmu lokum i życia codziennego mogą być znacznie wyższe niż w przypadku studiowania w kraju. Czy są sposoby, żeby oszczędzać na studiach za granicą? czytaj więcej »

03.02.2016

Jak stworzyć skuteczny list motywacyjny?

Zdjęcie: 651 Skutecznym listem motywacyjnym będzie dokument, który sprawi, że osoba zajmująca się rekrutacją w danej firmie nie tylko go w całości przeczyta, ale i zaprosi jego autora na rozmowę kwalifikacyjną. czytaj więcej »

07.07.2015

Kolejne roczniki otrzymają darmowe podręczniki

Zdjęcie: 645 W tym roku szkolnym prawo do darmowego podręcznika będzie również przysługiwać drugoklasistom. Rząd przekaże też pieniądze na książki dla czwartoklasistów i uczniów pierwszych klas gimnazjum. W efekcie rodzice powinni zaoszczędzić w tym roku na podręcznikach 120 mln zł. czytaj więcej »

19.05.2015

Jak zaplanować przyszłość zawodową dziecka

Zdjęcie: 642 Czy warto sterować przyszłością swojego dziecka? Pytanie, które prędzej czy później pojawia się w głowie każdej zatroskanej mamy. Oczywiście, dobrze jest mieć kontrolę nad tym, jakich wyborów dokonuje nasza pociecha, lecz nie możemy sterować jej zainteresowaniami, dodatkowymi zajęciami czy wyborem szkoły. Chociaż chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej i martwimy się o ich przyszłość, musimy im przede wszystkim zaufać i pozwolić decydować za samych siebie. Co zyskamy w ten sposób? czytaj więcej »

29.04.2015

Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów

Zdjęcie: 641 Prognozy na najbliższe lata są proste. Wśród branż, które będą gwarantować zatrudnienie po skończeniu studiów, wymienia się przede wszystkim rachunkowość, logistykę, fizjoterapię, energetykę i HR. Co przemawia właśnie za takimi kierunkami i dlaczego tegoroczni maturzyści powinni poważnie rozważyć studiowanie właśnie takich specjalności? czytaj więcej »

04.02.2015

[Raport] Problemy uczniów przygotowujących się do matury z j. polskiego

Zdjęcie: 637 Uczniowie, którzy przygotowują się do matury z języka polskiego mają problemy z gramatyką i wypowiedziami pisemnymi, zaległościami i stresem. Nie są natomiast leniwi. Taki obraz malują korepetytorzy, uczestnicy ankiety serwisu e-korepetycje.net. czytaj więcej »

18.12.2014

Ferie 2015

Zdjęcie: 635 W tym roku uczniowie zachodniopomorskich szkół mogą się cieszyć z wyjątkowo korzystnie przypadających terminów zimowego wypoczynku. Nie dość, że przerwa świąteczna trwać będzie niemal dwa tygodnie, to zaraz po niej rozpoczną się ferie zimowe. czytaj więcej »

28.08.2014

Zbliża się 1 września i wydatki na podręczniki

Zdjęcie: 634 Początek roku szkolnego nie jest łatwym okresem dla dzieci i rodziców. Uczniowie muszą ogarnąć wiele nowych spraw, czasem przyzwyczaić się do nowej szkoły i kolegów, a rodzice muszą sprostać wymaganiom finansowym związanym z zakupami podręczników i pomocy szkolnych. czytaj więcej »

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net