Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Aktualności

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

12.04.2013

Bezprzewodowy Internet w Akademii Morskiej

Zdjęcie: 588 Szczecińska Akademia Morska zakończyła właśnie i podsumowała trwający od stycznia zeszłego roku projekt o nazwie Morskie Opowieści. Jednym z niewątpliwych sukcesów projektu jest zapewnienie studentom i pracownikom AM wygodnego i darmowego dostępu do Internetu na terenie uczelni. Nieodpłatne wi-fi funkcjonuje już we wszystkich budynkach dydaktycznych oraz w akademikach. czytaj więcej »

05.04.2013

Szóstoklasiści napisali swój pierwszy wielki test

Zdjęcie: 587 W większości polskich szkół podstawowych odbył się 4 kwietnia test szóstoklasisty, który jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów kończących szkołę i jest jednym z warunków zaliczenia pierwszego etapu edukacji. Dla młodych ludzi jest to także pierwsze tak stresujące wydarzenie w życiu i z pewnością wielkie przeżycie. czytaj więcej »

27.03.2013

Mieszkańcy budynku przy ul. Lubelskiej nie chcą u siebie szkoły

W budynku przy szczecińskiej ulicy Lubelskiej, mieszczącej się w dzielnicy Gumieńce, planowane jest otworzenie szkoły podstawowej. Mają się w niej uczyć dzieci uczęszczające do klas 1-3, a nauczanie ma być prowadzone w systemie Montessori. Miałaby to być pierwsza tego typu placówka w Szczecinie. System Montessori opiera się na towarzyszeniu dziecku w jego naturalnym rozwoju intelektualnym, poprzez zachęcanie go do rozwijania umiejętności, zgodnie z własnymi chęciami i predyspozycjami. czytaj więcej »

15.03.2013

Dlaczego warto skorzystać z korepetycji przed maturą

Zdjęcie: 585 Wielu młodych ludzi zastanawia się już zapewne intensywnie nad możliwością pobierania korepetycji z przedmiotów, które mają zamiar zdawać na zbliżającej się maturze. W licznych przypadkach może to być jedyna szansa, zwłaszcza dla słabszych uczniów, na pozytywny wynik egzaminu i jeśli takie osoby już teraz podejrzewają, że mogą sobie nie poradzić, z pewnością powinny skorzystać z dodatkowej pomocy, takiej jak uzupełniające zajęcia w szkole czy właśnie korepetycje. czytaj więcej »

28.01.2013

Ferie w Szczecinie

Dziś rozpoczęły się ferie dla dzieci i młodzieży szkolnej w Szczecinie. Potrwają do 10 lutego. czytaj więcej »

28.12.2012

Koniec księgarń Weltbild

Grupa wydawnicza Weltbild, czyli dawny Świat Książki wycofuje się z polskiego rynku. W Szczecinie firma miała ostatnio dwie księgarnie: w Kaskadzie i Molo. czytaj więcej »

14.12.2012

Szczeciński Zalew Myśli po raz piąty

Zdjęcie: 582 Jakie korzyści można odnieść z ciszy i medytacji? Na to pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas warsztatów i wykładów w nadchodzący weekend. czytaj więcej »

13.12.2012

Akademia Sztuki w Szczecinie ma mediatekę

W ciągu 2 lat główna siedziba AS ma być jedną z wizytówek naszego miasta. Wszystko dzięki dotacji MK i unijnego dofinansowania. Mediateka to pierwszy efekty tych środków. czytaj więcej »

11.12.2012

Lodogryf już otwarty!

Lodowisko przy al. Wojska Polskiego rozpoczęło sezon w minioną niedzielę. Otwarcie z przyczyn technicznych zostało przesunięte o tydzień. czytaj więcej »

07.12.2012

Rodzice domagają się wyjaśnień ws. dyrektora Gimnazjum nr 3

Stowarzyszenie Rodzice dla Szczecina domaga się wyjaśnienia sprawy powołania nowej dyrektor Gimnazjum nr 3 - Marii Pawliszewskiej. Wniosek wpłynął w tym tygodniu do prezydenta Szczecina Piotra Krzystka. czytaj więcej »

« poprzednie 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net