Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Aktualności

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

26.07.2013

Dobry zawód po szkole policealnej

Zdjęcie: 608 W obecnej sytuacji na rynku pracy, położenie młodych ludzi wybierających szkoły i decydujących o własnej przyszłości jest naprawdę nie do pozazdroszczenia. W niepewnych okolicznościach nie można spokojnie zadecydować, na jakie studia się pójdzie by mieć w przyszłości zapewnione zatrudnienie, ponieważ wszystko może się w każdej chwili zmienić. Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych w swych wyborach kierowali się podpowiedziami analityków rynku, będących dla nich jedyna szansą by zatroszczyć się właściwie o swoją przyszłość. czytaj więcej »

18.07.2013

Trwa rekrutacja na szczecińskich uczelniach

Ze wstępnych informacji wynika, że najpopularniejszymi kierunkami na Uniwersytecie Szczecińskim są Psychologia (5 osób na miejsce) i Filologia angielska (4 osoby na miejsce). Obecnie na większości kierunków zakończył się pierwszy, a rozpoczął drugi etap rekrutacji, polegający na zebraniu kompletu dokumentów i potwierdzeniu danych wcześniej zadeklarowanych przez kandydatów w elektronicznym systemie rekrutacji. czytaj więcej »

28.06.2013

Matura 2013 - są już wyniki!

Zdjęcie: 606 Tegoroczną maturę oblało 19% przystępujących do majowych egzaminów dojrzałości. Spośród tych osób jedynie 13% ma prawo podejścia w sierpniu do egzaminu poprawkowego. Jak można się było spodziewać, najwięcej problemów sprawiły zdającym przedmioty ścisłe, czyli chemia (tegoroczny średni wynik to 40%) i fizyka (38%), a także często wybierana i uznawana za łatwą geografia (38%). czytaj więcej »

27.06.2013

Jak dobrze wybrać szkołę wyższą?

Zdjęcie: 605 Niebawem pojawią się wyczekiwane przez maturzystów wyniki egzaminów maturalnych i każdy z nich przekona się o swoich szansach dostania się na wymarzony kierunek. Dobrze zdana matura to jednak dopiero połowa sukcesu, a drugą połową jest odpowiedni wybór studiów. Jeśli bowiem maturzysta weźmie pod uwagę jedynie łatwość studiowania lub modę na konkretny kierunek, może się bardzo rozczarować i albo spędzić pięć lat na uczeniu się czegoś co go nie interesuje, albo szybko zrezygnować i stracić cały rok do kolejnej rekrutacji. czytaj więcej »

26.06.2013

Słabe wyniki egzaminu gimnazjalnego

Zdjęcie: 604 W zeszłym tygodniu, czyli tusz przed wakacyjną przerwą, ale i przed rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych, uczniowie w całym kraju poznali wyniki swoich końcowych egzaminów. Pisane od 23 do 25 kwietnia egzaminy gimnazjalne są obowiązkowym sprawdzianem po trzech latach nauki, a ich wyniki stanowią połowę punktacji przyznawanej podczas rekrutacji do liceów, techników i szkół zawodowych. czytaj więcej »

05.06.2013

Ruszyła rekrutacja na studia

Zdjęcie: 603 Tegoroczni maturzyści mogą rozpocząć starania o przyjęcie ich na studia jeszcze zanim poznają wyniki swoich matur pisemnych. Już od wielu lat praktykowany jest taki system na Uniwersytecie Szczecińskim oraz na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. czytaj więcej »

28.05.2013

Koniec matur pisemnych

Zdjęcie: 602 Dziś kończą się matury pisemne. Ostatnim egzaminem, z którym musieli się zmierzyć tegoroczni maturzyści był najrzadziej wybierany język włoski. Na zdawanie tego przedmiotu zdecydowało się w tym roku jedynie 713 uczniów szkół średnich z całej Polski. czytaj więcej »

23.05.2013

Trwają szczecińskie Juwenalia!

Zdjęcie: 601 Jeszcze przez trzy dni trwać będzie tegoroczne wielkie święto szczecińskich studentów. Juwenalia Szczecin 2013, trwające od 22 do 26 maja, prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. czytaj więcej »

22.05.2013

Już po maturze z fizyki i łaciny

Zdjęcie: 600 Maturalny maraton zbliża się powoli do końca. W poniedziałek uczniowie polskich szkół przystąpili do dość rzadko wybieranych egzaminów z fizyki i astronomii oraz z łaciny i tradycji antycznej. czytaj więcej »

21.05.2013

Wybierz kolonie lub obóz naukowy

Zdjęcie: 599 Ruszyły już zapisy na letnie wyjazdy dla dzieci i lepiej się pośpieszyć zanim zabraknie miejsc na najciekawszych obozach i koloniach organizowanych przez szczecińskie firmy. czytaj więcej »

« poprzednie 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net