Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Aktualności

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

04.02.2014

Miejska Liga Basketu zaprasza!

Zdjęcie: 618 Miejska Liga Basketu w Szczecinie ogłosiła nabór drużyn do XIV sezonu MLB. Wszystkie najważniejsze informacje na temat sposobu udziału Waszych drużyn w sportowych rozgrywkach znaleźć można w serwisie www.miastobasketu.com. czytaj więcej »

23.01.2014

Uczniowie w zachodniopomorskim czekają na ferie zimowe

Zdjęcie: 617 Jeszcze do niedawna, gdy aura była bardzo łagodna jak na zimę, zdawało się, że uczniom jest wszystko jedno kiedy będą ferie, bo i tak byłyby to ferie bardziej wiosenne niż zimowe. Odkąd jednak możemy się cieszyć wspaniałym śniegiem i siarczystymi mrozami, sprawa wygląda nieco inaczej. Nie wiadomo czy uczniowie szczecińskich szkół doczekają się jazdy na sankach czy nartach, ponieważ w tym roku nasze województwo jako ostatnie przejdzie na dwutygodniowy wypoczynek od szkoły. Wraz z nami odpoczywać będą uczniowie z województw: mazowieckiego, opolskiego i dolnośląskiego. czytaj więcej »

17.01.2014

Premier zapowiada jeden podręcznik dla wszystkich

Zdjęcie: 616 Wczoraj, czyli 16 stycznia, MEN przedstawiło proponowane zmiany w ustawie o oświacie. Wśród propozycji znalazł się również pomysł na opracowanie podręcznika, który miałby być jeden i taki sam dla wszystkich uczniów na tym samym poziomie kształcenia. Premier Donald Tusk zapowiada podarowanie (możliwe, że książki będą nieodpłatne) nowych ujednoliconych podręczników już tegorocznym pierwszoklasistom. Niestety nikt jeszcze nie zna szczegółów tego edukacyjnego przedsięwzięcia. czytaj więcej »

16.01.2014

Wielki sukces szczecińskiego liceum!

Jak co roku czasopismo dla młodzieży Perspektywy opublikowało swój ranking najlepszych szkół średnich w Polsce. Ku ogromnej radości wszystkich szczecinian na drugim miejscu całkowitego zestawienia znalazło się XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Pierwsze miejsce należy do Liceum Akademickiego UMK w Toruniu, a trzecie do warszawskiego XIV Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica. czytaj więcej »

03.01.2014

Trwa rekrutacja zimowa na szczecińskich uczelniach

Zdjęcie: 614 Nie idzie ci zbyt dobrze na pierwszym roku wybranego w wakacje kierunku? To jeszcze nic straconego! Wiele szczecińskich szkół wyższych przygotowało specjalną ofertę dla osób rozczarowanych swoim pierwszym kierunkiem, czy tez po prostu chcących zacząć studiować coś nowego od marca. Właśnie dla nich rozpoczyna się w styczniu zimowy nabór na liczne atrakcyjne kierunki. czytaj więcej »

14.10.2013

Obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej

Zdjęcie: 613 Jak co roku Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był w większości szkół przed właściwą jego datą, w tym przypadku w piątek. Dziś zasłużeni pedagodzy mogli się cieszyć dniem wolnym od pracy, choć nie bez zmartwień. Święto szkoły to tradycyjnie pretekst do narzekań na stan polskiej nauki, szczególnie tej na poziomie gimnazjalnym i akademickim. Nie obyło się bez pomysłów by zlikwidować gimnazja i bez narzekań, że studentów coraz mniej więc nie ma etatów dla profesorów. czytaj więcej »

25.09.2013

Początek roku akademickiego 2013/14

Nie tylko w Szczecinie, ale w całej Polsce rozpoczyna się nowy rok akademicki, a wraz z nim nieunikniona debata nad przyszłością szkolnictwa wyższego. Większość pierwszoroczniaków (z roku na rok w coraz mniejszym składzie) już w tym tygodniu pozna swoje przyszłe uczelnie podczas dni adaptacyjnych, zapoznających ich z planem zajęć i regułami Uniwersytetu Szczecińskiego czy ZUTu. Reszta studentów powróci w mury uczelni z początkiem przyszłego tygodnia. czytaj więcej »

03.09.2013

Uczniowie do szkół, nauczyciele na zwolnienie

Zdjęcie: 611 Wczorajszy dzień dla niektórych był zwykłym początkiem kolejnego roku szkolnego, a dla niektórych niestety pierwszym dniem bezrobocia. W ostatnim czasie w całym Zachodniopomorskim zmniejszyła się znacznie nie tylko liczba szkół i przedszkoli, ale także liczba zatrudnionych pedagogów oraz pracowników szkolnej administracji. czytaj więcej »

26.08.2013

Sześciolatkom nie spieszy się do szkoły

Zdjęcie: 610 Bieżący rok jest ostatnim, w którym rodzice sześciolatków mogą zdecydować, czy zostawić je jeszcze w przedszkolu, czy już posłać do szkoły podstawowej. Jak wykazują czerwcowe badania, zaledwie co czwarty szczeciński maluch w wieku 6-u lat rozpocznie od września pierwszą klasę. Pozostałe dzieci w tym wieku spędzą ten czas w zerówkach. Podobna sytuacja jest w całej Polsce. czytaj więcej »

05.08.2013

W wakacje możesz się wiele nauczyć

Wbrew pozorom wakacje wcale nie są martwym okresem w zachodniopomorskim szkolnictwie. Ci którzy naprawdę chcą lub autentycznie muszą, mają wiele możliwości zdobycia ciekawych umiejętności i nowych kompetencji. Jak co roku wśród szczecińskich uczniów i studentów, największym zainteresowaniem cieszą się wakacyjne kursy językowe. Letni angielski lub niemiecki to niepowtarzalna szansa, by twórczo i pożytecznie wykorzystać duże ilości wolnego czasu oraz zyskać sporą przewagę nad rówieśnikami. czytaj więcej »

« poprzednie 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net