Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Aktualności

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

09.05.2011

W Szczecinie rozpoczyna się tydzień bibliotek

Wystawy i spotkania literackie, kiermasz książek na dworcach kolejowych "Pociąg do książki - książka do pociągu", wystawy, akcje uliczne oraz lekcje biblioteczne dla dzieci. W poniedziałek rusza VIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. czytaj więcej »

09.05.2011

Maturzyści piszą WOS

3331 maturzystów z zachodniopomorskiego zdecydowało się pisać egzamin z wiedzy o społeczeństwie. 2589 pisze poziom podstawowy, 742 rozszerzony. czytaj więcej »

02.05.2011

Do maturzystów: nie bójcie się, głupsi od was zdali!

Tegorocznych maturzystów (jak mogą najlepiej) pocieszają szczecińska radna Małgorzata Jacyna-Witt, dyrektor Teatru Polskiego Adam Opatowicz i kolarka torowa Małgorzata Wojtyra. czytaj więcej »

29.04.2011

Otwarcie Wolińskiego Parku Dinozaurów

Piknik, konkursy pod hasłem "Między nami jaskiniowcami", park linowy, bungee, a przede wszystkim galeria naturalnej wielkości modeli prehistorycznych stworzeń - wszystko z okazji otwarcia Wolińskiego Parku Dinozaurów. czytaj więcej »

29.04.2011

Konkurs na dyrektora "muzyka" nierozstrzygnięty

Żaden z kandydatów na szefa Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nie uzyskał wymaganego poparcia większości komisji konkursowej. Co to oznacza? Dyrektora placówki wskaże prezydent Szczecina. czytaj więcej »

29.04.2011

Matura 2011 - harmonogram, arkusze, odpowiedzi

Zdjęcie: 536 Już za kilka dni zacznie się prawie trzytygodniowy maraton maturalny czytaj więcej »

13.04.2011

Absurd przy naborze do przedszkoli. Rodzice tracą czas i pieniądze

Zdjęcie: 531 Wydział oświaty i referat działalności gospodarczej to jednostki tego samego Urzędu Miejskiego w Szczecinie. Wydział, który organizuje i nadzoruje nabór do przedszkoli, wymaga zaświadczeń, które wystawia referat. Referat przepisuje dane z ogólnodostępnego rejestru. czytaj więcej »

13.04.2011

Patriotyczny egzamin gimnazjalny. "Łatwiejszy, niż próbny".

Zdjęcie: 532 Analiza opisu dworu w Soplicowie. Interpretacja wypowiedzi Soyki i Bońka na temat miłości do ojczyzny. Wtorkowy egzamin gimnazjalny z przedmiotów humanistycznych odbył się pod hasłem "Patriotyzm wczoraj i dziś" czytaj więcej »

13.04.2011

Po egzaminie gimnazjalnym. Feralne słówko: póki

Zdjęcie: 533 Milena zarzeka się: - Przecież śpiewałam: "póki my żyjemy" przez całą podstawówkę. Koledzy, którzy wyszli właśnie z egzaminu, kiwają głowami na potwierdzenie. Wszyscy miny mają kwaśne. - Przez to "póki" pójdziemy chyba do zawodówki czytaj więcej »

31.03.2011

Autoprezentacja na egzaminie ustnym, czyli jak zrobić dobre wrażenie na komisji

Jedno jest pewne. Na egzamin ustny powinno się iść uzbrojonym w wiedzę, którą mamy zamiar zaprezentować przed komisją. Warto też jednak wiedzieć, jak zaprezentować wtedy samego siebie, tak aby komisję zachwycić nie tylko swoim intelektem, ale również ciałem i zachowaniem. O tym, co powinniśmy robić na egzaminie, a czego powinniśmy się wystrzegać, mówi dr Anna Karolczak, psycholog z wrocławskiego wydziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. czytaj więcej »

« poprzednie 9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net