Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Aktualności

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

04.04.2015

Zapraszamy do nowo powstałej klubokawiarni dla rodziców z dziećmi Przystanek Sztuka na os. Bukowym.

To jedyny taki klub na Prawobrzeżu. czytaj więcej »

23.01.2020

Jaki kurs angielskiego dla dorosłych wybrać?

Zdjęcie: 680 Szkoły językowe posiadają szeroką ofertę różnych kursów, dlatego wybór odpowiedniego z nich nie zawsze jest łatwym wyborem. Zastanawiasz się nad wybraniem dopasowanego kursu angielskiego dla dorosłych? W poniższym artykule przedstawimy najpopularniejsze z nich, które często są wybierane przez innych. Mamy nadzieję, że to ułatwi Ci poszukiwania odpowiedniego kursu, który rozwinie wszystkie Twoje umiejętności oraz skutecznie nauczy Cię języka angielskiego. czytaj więcej »

22.01.2020

5 powodów, by uczyć się angielskiego przez Skype

Zdjęcie: 679 Nowe technologie dają praktycznie nieograniczone metody nauki języków obcych. Jedną z nich jest nauka angielskiego przez Skype. A dlaczego warto w ten sposób uczyć się języka? Odpowiedzi szukaj w tym artykule. czytaj więcej »

07.01.2020

Study in English czy warto wybrać taką opcję?

Zdjęcie: 678 Wszyscy zdają sobie sprawę z wymagań na rynku pracy. Obecnie znajomość języka angielskiego jest czymś tak podstawowym i potrzebnym, że pracodawcy traktują to jako obligatoryjną umiejętność. Naukę języka najlepiej zacząć już od najmłodszych lat -dzieci, młodzież bardzo szybko przyswajają wiedzę, którą później mogą z łatwością wykorzystać w praktyce. A jeśli chodzi o edukację, na popularności zyskują również studia, prowadzone w języku angielskim. czytaj więcej »

28.05.2019

Jak przygotować się do egzaminu FCE?

Zdjęcie: 677 Znajomość języka angielskiego jest zdecydowanie duży atutem zarówno na rynku pracy, jak i podczas podróżowania. Coraz większa ilość osób stawia na kursy oraz szkolenia, które nastawione są na naukę nowych umiejętności. Następnie często podejmujemy się, aby otrzymać certyfikat, który potwierdzi nasze zdolności odpowiednimi certyfikatami. Najpopularniejszy z nich to FCE. Jak się zatem do niego przygotować? czytaj więcej »

21.05.2019

Dlaczego nauka programowania dla dzieci jest potrzebna?

Zdjęcie: 676 Temat może już coraz popularniejszy, ale na pewno na tyle ważny, że nie zaszkodzi po raz kolejny przedstawić argumenty za tym, dlaczego dzieciaki powinny uczyć się programowania od najmłodszych lat. Oto kilka najważniejszych argumentów. czytaj więcej »

04.02.2019

Na jakie zadania można przeznaczyć środki finansowe z rady rodziców?

Zdjęcie: 675 Czy rada rodziców może finansować działania typu remont sali lub budowa ogrodzenia? Jakie przepisy regulują ten problem? czytaj więcej »

02.01.2019

Czy tablet może być wygodnym narzędziem do nauki i pracy?

Zdjęcie: 674 Dawniej, kupując sprzęt do nauki i pracy, mieliśmy właściwie tylko jedną opcję – komputer stacjonarny. Dziś są one zastępowane najczęściej laptopami, ale nie brakuje również osób, które rozważają zakup tabletu. Czy będzie on jednak odpowiednim sprzętem służącym do nauki i pracy? Jak najbardziej, choć pod pewnymi warunkami. czytaj więcej »

04.12.2018

Jak przygotować pokój dla ucznia?

Zdjęcie: 673 Pierwsze dni szkoły potrafią być dla malucha zarówno ekscytujące, jak i trudne. Nowa rzeczywistość wymaga codziennego skupienia i spędzania wolnego czasu w domu na nauce i odrabianiu zadań domowych. Aby nasze pociechy oddawały się tym czynnością z ochotą, stwórzmy mu do tego odpowiednie warunki – jak urządzić pokój dla ucznia? czytaj więcej »

26.10.2018

Zadania nauczycieli specjalistów

Zdjęcie: 672 Do zadań nauczycieli specjalistów (pedagogów, psychologów, logopedów, doradców zawodowych i terapeutów pedagogicznych) zazwyczaj należy prowadzenie zajęć z uczniami, warto jednak pamiętać, że ich zadania w szkole określone są znacznie szerzej i obejmują ponadto: czytaj więcej »

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net