Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Study in English czy warto wybrać taką opcję?

Szczeciński Informator Edukacyjny, 07.01.2020Wszyscy zdają sobie sprawę z wymagań na rynku pracy. Obecnie znajomość języka angielskiego jest czymś tak podstawowym i potrzebnym, że pracodawcy traktują to jako obligatoryjną umiejętność. Naukę języka najlepiej zacząć już od najmłodszych lat -dzieci, młodzież bardzo szybko przyswajają wiedzę, którą później mogą z łatwością wykorzystać w praktyce. A jeśli chodzi o edukację, na popularności zyskują również studia, prowadzone w języku angielskim.

Study in English czy warto wybrać taką opcję?

Co mogą zyskać studenci, decydując się na studia w języku angielskim?

Okazuje się, że aby studiować w języku angielskim wcale nie trzeba wyjeżdżać z kraju. Uczelnie dostosowują się do potrzeb studentów. Doskonale zdają sobie sprawę, że umiejętność płynnego posługiwania się językiem obcym i specjalistycznym słownictwem daje dużo większe perspektywy na rynku pracy. Otwiera drzwi w międzynarodowych firmach, można znaleźć pracę w zawodzie w zagranicznych instytucjach, nie mając z tym jakichkolwiek trudności. Można nauczyć, osłuchać się z językiem, będąc cały czas w internacjonalnym środowisku. Jest to praktyczne podejście do tematu studiowania. Zazwyczaj przygotowania do matury nam tego nie gwarantują. Wszechstronna nauka, daje najlepszy efekt. Jest to także możliwość zagranicznych wyjazdów, niesamowite obycie i lekcja pracy z innymi ludźmi. W pracy na stanowisku kierowniczym w światowej firmie, ma się nieustanny kontakt z osobami o innym pochodzeniu, kulturze czy obyczajach. Po takich doświadczeniach łatwiej będzie odnaleźć się w międzykulturowym środowisku.

Uczelnie i ich wymagania rekrutacyjne

Studiowanie w języku angielskim daje większe możliwości kariery zarówno w Polsce, jak i na świecie. Coraz więcej uczelni wyższych przedstawiając swój program edukacyjny, uwzględnia na tej liście kierunki w języku angielskim, jak również wprowadza do kierunków polskojęzycznych zajęcia w innych językach. Jest to naprawdę świetna opcja. Zainteresujmy się również rekrutacją. Co prawda odbywa się ona podobnie jak na zwykłe kierunki, biorąc pod uwagę wyniki z matury, tutaj jednak dodatkowo bardzo ważną kwestią jest biegłość językowa. Są to studia, przekazywana jest specjalistyczna wiedza, nikt nie będzie uczył tutaj studentów podstawowych, prostych sformułowań. W trakcie przygotowań maturalnych skupić należy się również na języku. Zazwyczaj przy składaniu podania o przyjęcie na studia, należy dołączyć certyfikat, potwierdzający znajomość języka, szczegółów jednak najlepiej szukać na stronie konkretnej uczelni.

Wspaniała szansa, ale także więcej zaangażowania!

Taka opcja naprawdę niesie za sobą wiele korzyści, ale nie zapominajmy, że wymaga to wiele poświęcenia i zaangażowania ze strony studentów, a czasem też ich rodziców. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu studiów w języku angielskim należy dokładnie zapoznać się z ofertą edukacyjną, którą proponują uczelnie. Nie zapominając również o kryterium finansowym. Niektóre kierunki w języku angielskim są płatne i jest to kwota wyższa od studiów na tej samej uczelni w języku polskim, inne przewidują częściową dopłatę, a za jeszcze inne nie płacimy w ogóle. Decydując się na obcojęzyczne studia, należy pamiętać, że to nie jest wcale takie łatwe. Przygotowania do matury były przy tym na prawdą łatwe. Trzeba się jak najbardziej zaangażować, ciągle podnosić poziom kompetencji językowych, a także być otwartym na ludzi. Myślisz, że dasz radę? Jeśli tak, to naprawdę warto!


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net