Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Jak przygotować się do egzaminu FCE?

Szczeciński Informator Edukacyjny, 28.05.2019Znajomość języka angielskiego jest zdecydowanie duży atutem zarówno na rynku pracy, jak i podczas podróżowania. Coraz większa ilość osób stawia na kursy oraz szkolenia, które nastawione są na naukę nowych umiejętności. Następnie często podejmujemy się, aby otrzymać certyfikat, który potwierdzi nasze zdolności odpowiednimi certyfikatami. Najpopularniejszy z nich to FCE. Jak się zatem do niego przygotować?

Jak przygotować się do egzaminu FCE?

Co to certyfikat językowy FCE?

FCE, czyli First Certificate in English to egzamin, który może zdać każdy, kto nie posługuje się angielskim jako język ojczysty. Certyfikat potwierdza umiejętności językowe na poziomie B2 – poziom średniozaawansowany. Sam egzamin składa się z kilku części, które sprawdzają naszą wiedzę z zakresu gramatyki, czytania, pisania oraz mówienia.

Jak się przygotować?

Do FCE warto się odpowiednio przygotować, aby móc go zdać w pierwszym terminie w sesji egzaminacyjnej. Oto kilka naszych wskazówek:

  • Zapisz się na kurs językowy

Przygotowania do egzaminu warto rozpocząć z dużym wyprzedzeniem. Najlepiej będzie zapisać się na przygotowawcze kursy językowe nawet kilka miesięcy wcześniej. Zajęcia pomogą zmotywować do działania i zmuszą do systematycznej nauki. W dodatku poznamy przykładowe zadania oraz procedury, które obowiązują na egzaminie. Polecamy zatem kurs angielskiego FCE w Speak Up, gdzie uzyskasz fachową pomoc i szybko przyswoisz niezbędną wiedzę.

  • Pracuj samodzielnie w domu

Nawet gdy zdecydujesz się na kurs językowy, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś także powtarzał oraz ćwiczył materiał w domu – jest to wręcz konieczne. Do zdania egzaminu FCE potrzebna jest wiedza, ale również wprawa w rozwiązywaniu wielu tego typu testów. Dlatego najlepszą naukę będzie wykonywanie przykładowych egzaminów. Z pewnością znajdziesz w Internecie przykładowe arkusze za darmo wraz z odpowiedziami i komentarzami.

  • Otaczaj się angielskim

W wolnych chwilach czytaj dużo książek, blogów, czy artykułów. Wzbogacisz odpowiednio swoje słownictwo, a także swobodnie nauczysz się posługiwać zwrotami. Przydatne będą również filmy oraz seriale anglojęzyczne, gdzie osłuchasz się z językiem. Zdecydowanie pomoże Ci to podczas części pisemnej, jak i ustnej. Radio i piosenki także mogą okazać się dobrym rozwiązaniem.

Nie bój się popełniać błędów

W fazie przygotowań to właśnie popełniane błędy uczą najlepiej i najszybciej, dlatego nie boj się ich popełniać. Pamiętajmy, że egzamin FCE wymaga od nas dużej wiedzy podczas testu pisemnego, ale również ustnego. Dlatego nieustannie warto ćwiczyć wymowę, aby móc przełamać barierę językową, jeśli nas blokuje. Czytaj oraz przeglądaj przykładowe wypracowania. Odpowiednio przygotujesz się do napisania wypracowania.

źródło zdjęcia: freepik.com


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net