Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci jest potrzebna?

Szczeciński Informator Edukacyjny, 21.05.2019Temat może już coraz popularniejszy, ale na pewno na tyle ważny, że nie zaszkodzi po raz kolejny przedstawić argumenty za tym, dlaczego dzieciaki powinny uczyć się programowania od najmłodszych lat. Oto kilka najważniejszych argumentów.

Dlaczego nauka programowania dla dzieci jest potrzebna?

1. Programiści są i będą potrzebni na rynku pracy.

I nie mamy tu na myśli zwykłego zapotrzebowania, ale to, że już tej chwili niedobór programistów jest przytłaczający dla niektórych przedsiębiorstw. Szacuje się, że w ciągu dekady popyt na specjalistów z zakresu kodowania zwiększy się jeszcze bardziej. A co oznacza posiadanie pożądanej specjalizacji? Przede wszystkim dużo lepsze możliwości zatrudnienia. Udział w zajęciach, gdzie nauczane jest kodowanie dla dzieci, to wstęp do świetnego, opłacalnego zawodu w dorosłym życiu. - mówi przedstawiciel szkoły programowania dla dzieci i młodzieży Zaprogramowania.com w Szczecinie.

2. Nauka programowania dla dzieci to kompleksowy rozwój.

Dobrze przygotowany kurs programowania dla dzieci, to nie tylko czysta nauka tworzenia algorytmów, ale także możliwości rozwoju młodego słuchacza na wielu płaszczyznach. Wspomagany jest rozwój intelektualny oraz umiejętności myślenia logicznego i analitycznego. Do tego warto dodać też takie argumenty jak, wspieranie kreatywności młodego człowieka i doskonały wpływ na rozwój społeczny, oparty przede wszystkim na odpowiedniej komunikacji z innymi.

3. Pogłębianie pasji lub rozbudzanie hobby.

Warsztaty programowania dla dzieci, wspomagają rozwój pasji już od najmłodszych lat i dają niezwykle mocne fundamenty do rozwijania się w tym kierunku w przyszłości. To znowu stawia dzieciaki biorące udział w takich kursach na dużo lepszych startowych pozycjach w przyszłym kształceniu się i pogłębianiu wiedzy. Sam rozwój hobby u dziecka daje już mu olbrzymi potencjał i zachętę do ogólnego rozwoju. Jeżeli hobby dotyczyć będzie czegoś, co może mieć satysfakcjonujący rozwój w przyszłości, jeszcze bardziej warto w nie zainwestować.

Czy warto wysłać dziecko na kurs programowania?

Zdecydowanie. Jest jeszcze wiele innych argumentów niż te wymienione, popierające decyzję o nauce programowania od najmłodszych lat. Dlaczego więc nie postawić na rozwój swojego dziecka już teraz, zamiast później żałować, że zaczęło się zbyt późno?


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net