Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Czy tablet może być wygodnym narzędziem do nauki i pracy?

Szczeciński Informator Edukacyjny, 02.01.2019Dawniej, kupując sprzęt do nauki i pracy, mieliśmy właściwie tylko jedną opcję – komputer stacjonarny. Dziś są one zastępowane najczęściej laptopami, ale nie brakuje również osób, które rozważają zakup tabletu. Czy będzie on jednak odpowiednim sprzętem służącym do nauki i pracy? Jak najbardziej, choć pod pewnymi warunkami.

Czy tablet może być wygodnym narzędziem do nauki i pracy?

By tablet był dobrą alternatywą dla laptopa, nie może być kupowany bez namysłu. Wybrany z uwagą, po sprawdzeniu określonych parametrów, świetnie zastąpi laptopa, pełniąc funkcje zarówno sprzętu do nauki, jak i pracy. Czym zatem powinien cechować się tablet, by można było z niego korzystać właśnie w takich celach?

Dobry ekran

Pierwszym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest wyświetlacz, będący podstawowym elementem każdego tabletu. Ogromną popularnością cieszą się tablety o przekątnej ekranu 7 oraz 8 cali, które są komfortowe w użytkowaniu i dają pełną mobilność. Jednak wybierając tablet do pracy i nauki, warto rozważyć zakup modelu z wyświetlaczem o przekątnej 10 cali lub większej, które zapewni wyższy poziom ergonomii, gdy będziemy korzystać z niego przy biurku.

Niezwykle istotnym parametrem będzie też rozdzielczość ekranu – najlepiej zdecydować się na model Full HD, ale dobrze sprawdzi się także ten o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Dla podniesienia wygody użytkowania tabletu, można dokupić klawiaturę do tabletu. Znacząco ułatwi ona pracę, szczególnie jeśli nieodłączną jej częścią jest wysyłanie maili czy pisanie dłuższych tekstów. Wskazówki dotyczące doboru klawiatury do tabletu znajdziesz w tym artykule: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-jaka-klawiatura-do-tabletu-sprawdz-nasze-propozycje.bhtml.

 

Procesor i pamięć RAM

Kolejna kwestia to procesor i pamięć RAM, które powinny zapewniać płynne działanie całego systemu i pozwolą na swobodne korzystanie z niezbędnych aplikacji. Do przeglądania sieci, nauki, czytania, oglądania filmów czy grania odpowiednie zwykle okazuje się urządzenie z czterordzeniowym procesorem z częstotliwością 1,2 GHz i 2 GB pamięci RAM.

Pojemny akumulator

Ważnym aspektem jest również akumulator, który zapewni długi czas pracy bez konieczności ładowania sprzętu. Jeśli chcemy dodatkowo korzystać z tabletu podczas dojazdów do pracy czy szkoły, powinniśmy wybrać model, który pozwoli nam korzystać z urządzenia nawet do kilkunastu godzin dziennie. W przypadku tabletów za minimum uznawane są modele wyposażone w akumulator o pojemności 4000 mAh, ale im będzie ona wyższa, tym lepiej.

 

Wytrzymała konstrukcja

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, trzeba też zwrócić uwagę na konstrukcję danego modelu. Powinna ona być solidna i wytrzymała, ale jednocześnie lekka – dzięki temu tablet będzie odporny na uszkodzenia, a nie będzie uciążliwy w transporcie. Jeszcze lepiej, jeśli wybrany sprzęt będzie dodatkowo zabezpieczony przez zachlapaniami i kurzem.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net