Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Skocz ze spadochronem i poczuj adrenalinę!

Szczeciński Informator Edukacyjny, 30.08.2018Chcesz skoczyć ze spadochronem, ale nie masz pieniędzy na szkolenie? Skorzystaj ze skoków tandemowych!

Skocz ze spadochronem i poczuj adrenalinę!

Do skoku ze spadochronem wcale nie potrzeba zapisywać się na drogie i czasochłonne szkolenie. Teraz do dyspozycji są również skoki spadochronowe w tandemie, które stanowią doskonały wybór dla każdego, kto chciałby spełnić swoje marzenia o skakaniu bez ponoszenia wysokich kosztów. Teraz można zrobić to także w okolicy Szczecina!

Czym są skoki tandemowe? Na czym dokładnie polega skok spadochronowy w tandemie? Ile trzeba będzie zapłacić za skok tandemowy?

 

Skok tandemowy – co to jest?

Skoki spadochronowe nie odbywają się tylko w pojedynkę. Aktualnie do wyboru są także skoki w parach, czyli w tak zwanym tandemie. Skoki tandemowe zostały opracowane pod koniec lat siedemdziesiątych w USA, natomiast w Polsce stały się popularne w latach dziewięćdziesiątych.

Podstawą skoku spadochronowego w tandemie jest odpowiednie wyposażenie dla dwóch osób – pilota tandemu oraz jego pasażera. To dwuosobowy spadochron główny wraz ze spadochronem zapasowym oraz automatem, a także uprząż tandemowa łącząca uczestników skoku. Takie wyposażenie gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Skok tandemowy to doskonała okazja do przeżycia emocji towarzyszących skoczkom spadochronowym bez potrzeby uczestniczenia w specjalnych szkoleniach, bez badań lekarskich oraz bez wysokich wydatków. To spowodowało, że obecnie skoki tego rodzaju są tak popularne i chętnie wybierane także jako niezwykły upominek.

 

Jak skacze się w tandemie?

Pierwszym krokiem do spełnienia swojego marzenia o skoku tandemowym jest dokonanie rezerwacji. Można zrobić to bezpośrednio na stronach internetowych organizatorów, na przykład na stronie skacz.pl. Należy wybrać lokalizację, a także typ skoku i określić dodatkowe parametry.

Po rezerwacji i opłaceniu skoku, wyznaczonego dnia należy stawić się w strefie. Przed skokiem uczestnik podpisuje odpowiednie dokumenty, a także odbiera wyposażenie (gogle, kombinezon), a także bierze udział w krótkim przeszkoleniu, które informuje go o zasadach i bezpieczeństwie skoku.

Po takim przygotowaniu uczestnicy skoku wchodzą do samolotu, który leci na wysokość 3000-4000 metrów zależnie od wybranej oferty. Wysokość wyskoku wpływa na czas swobodnego spadania, czyli spadania bez otwartej jeszcze czaszy spadochronu. W przypadku wysokości 3000 metrów to około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów to około 60 sekund, ale skok ten jest także droższy.

Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości, pilot tandemu otwiera spadochron. Kolejny etap to kilkuminutowe opadanie w kierunku lądowiska. Można wtedy podziwiać okoliczne widoki z lotu ptaka. Lądowanie przy skokach spadochronowych jest miękkie, dlatego nie niesie ze sobą żadnego ryzyka urazu.

Całe wydarzenie może być dodatkowo zarejestrowane przez pilota tandemu trzymającego kamerę w ręku albo przez jeszcze jednego skoczka. Dzięki temu uczestnik skoku może uzyskać wyjątkową pamiątkę po swoim wyczynie.

 

Gdzie skoczyć ze spadochronem w tandemie i ile to kosztuje?

Obecnie skoki spadochronowe są dostępne w wielu lokalizacjach – także można skorzystać z nich w okolicy Szczecina. Skoki organizowane są przez wiele ośrodków spadochroniarskich, których adresy można znaleźć już teraz za pośrednictwem internetu, a potem od razu dokonać rezerwacji on-line. Można kupić także vouchery upominkowe – wówczas obdarowana osoba może sama wybrać najbardziej dogodny dla niej termin skoku.

Ceny skoków tandemowych nie są bardzo wysokie. Za skok z 3000 metrów trzeba zapłacić około 500-600 złotych, natomiast za ten z 4000 metrów około 700 złotych. Rejestracja skoku to wydatek rzędu 200-300 złotych. Można także polować na promocje i zapłacić za spełnienie swoich marzeń jeszcze mniej.

Zatem spełnienie marzeń o skoku spadochronowym wcale nie jest bardzo trudne! Dzisiaj można zrobić to także z wykorzystaniem skoków tandemowych, czyli odbywających się wraz z instruktorem. To niezwykła okazja, aby poczuć adrenalinę i emocje towarzyszące profesjonalnym skoczkom spadochronowym!


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net