Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Gramatyka czy słówka? Co pierwsze?

Szczeciński Informator Edukacyjny, 29.08.2017Jeśli chodzi o naukę języka obcego oraz o rozstrzygnięcie tego, czy najpierw uczyć się gramatyki, czy słówek, to przyznać trzeba, że odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Uzależnione jest to od tego, jaki jest to język oraz po prostu od nastawienia samego ucznia. W przypadku języka angielskiego odpowiedź na to pytanie również nie jest oczywista.

Gramatyka czy słówka? Co pierwsze?

Indywidualne nastawienie

Z pewnością, nie ulega wątpliwości, iż najczęściej przydaje się umiejętność posługiwania się biegle mową w języku obcym, jednak znajomość podstawowych zasad gramatycznych tak samo nie może zostać pominięta. Wiele zależy od tego, w jakim wieku ktoś się uczy języka angielskiego. Jeśli jest się młodym, to z pewnością dobrze będzie tyle samo uwagi poświęcać mowie, jak i pisaniu. Równoczesne przyswajanie wiadomości z tego zakresu przyniesie wiele korzyści samemu uczącemu się. Eksperci zatrudnieni w Szkole Języków Obcych lincoln.edu.pl podkreślają właśnie to, że lepiej zwracać uwagę na dwutorowość na tych płaszczyznach. Gramatyka jest niezbędna w szkole, a także w życiu zawodowym. Jednak na równi ważne są konwersacje. Dlatego nie dziwi, że w chwili obecnej w szkołach języków obcych wiedzę przekazują native speakerzy. To, czy ważniejsza jest gramatyka, czy słówka zależy od indywidualnego nastawienia. Im bardziej komuś zależy na tym, by przyswoić wiedzę - tym więcej uwagi poświęci nauce. I tym lepsze rezultaty uzyska.

Każdy wybiera, co dla niego lepsze

Istnieją osoby, którym z łatwością przychodzi nauka pisania, a są również i takie, które od razu bezbłędnie porozumiewają się po angielsku. Ucząc się
„na własną rękę” widzą, co muszą podszlifować, a co jest ich atutem. Kiedy zaś chodzi się do szkoły językowej to raczej należy być przygotowanym na to, że zajęcia zostaną poprowadzone dwutorowo. Aktualnie, to właśnie jednoczesne rozwijanie umiejętności gramatycznych i słownych jest oceniane jako efektywne i rozsądne. Angielskiego uczy się coraz więcej osób i dlatego warto przyswajać wiedzę w takim stopniu, by nie odczuwać później kompleksów.

 


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net