Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Jaką specjalność wybrać studiując ekonomię?

Szczeciński Informator Edukacyjny, 22.03.2017Ekonomia to jeden z najbardziej obleganych kierunków w Polsce. Nie ma się co dziwić – z powodu gwałtownego rozwoju przedsiębiorczości prywatnej, z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny. Ty też myślisz o zapisaniu się na takie studia? Pamiętaj, że bardzo ważny jest wybór odpowiedniej specjalności! W naszym tekście przedstawiamy te, które po obronie dyplomu, zagwarantują Ci dobrze płatną pracę.

Jaką specjalność wybrać studiując ekonomię?

Rachunkowość i finanse

Od zawsze interesowały Cię finanse? A może marzysz o prowadzeniu własnej firmy? Wybierając się na ekonomie, warto zdecydować się na uczelnię, która w swojej ofercie ma specjalność związaną z rachunkowością i finansami. Dlaczego? To właśnie na zajęciach z finansowania działalności gospodarczej, auditingu i rachunkowości zarządczej zdobędziesz specjalistyczną widzę i umiejętności analityczne, które są niezbędne do prowadzenia własnego biznesu. Nie chcesz go zakładać? Mimo wszystko, wybierz rachunkowość i finanse. Dzięki tej specjalności, będziesz mógł pracować jako księgowy, doradca i analityk finansowy, rewident księgowy, specjalista ds. planowania wydatków, a nawet jako kierownik wydziału finansowego.

International Business

Język angielski nigdy nie był dla Ciebie problemem? W takim razie specjalność International Business, którą prowadzi, m.in. ZPSB, powinna Cię zainteresować! W trakcie realizowanych w całości w języku angielskim zajęć, zdobędziesz wiedzę z zakresu ekonomii i prawa międzynarodowego, zarządzania, a także globalnej gospodarki i polityki gospodarczej. Do tego, dowiesz się jak prowadzić biznes o zasięgu światowym, dzięki czemu, będziesz doskonale przygotowany do założenia własnej firmy, a transakcje handlowe w obrocie międzynarodowym nie będą dla Ciebie żadną tajemnicą. Dodatkowym atutem jest wspomniany język – dzięki takim studiom nie tylko utrwalisz słówka, ale nauczysz się języka branżowego, biznesowego, a ta umiejętność na pewno podniesie Twoją wartość w oczach przyszłych pracodawców.

Logistyka, spedycja, transport

Mieszkasz w rejonie, w którym jak grzyby pod deszczu powstają firmy transportowe? Idealnym wyborem dla Ciebie wydaje się specjalność logistyka, spedycja, transport – dzięki niej, bez problemu zdobędziesz pracę logistyka, spedytora, koordynatora dostaw oraz specjalisty ds. zakupów, zaopatrzenia i planowania produkcji. Jakie zajęcia czekają Cię w czasie studiów? Łatwo nie będzie – w programie pojawiają się polityka transportowa, transport i spedycja międzynarodowa, logistyka produkcji i dystrybucji oraz gospodarka magazynowa – ale mimo wszystko warto. Już po studiach możesz zarabiać 3 tysiące złotych, a wraz ze wzrostem stażu pracy, powiększy się także Twoja pensja.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net