Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Jak i dlaczego warto inwestować w naukę?

Szczeciński Informator Edukacyjny, 05.10.2016Początek roku szkolnego to ważny czas dla ucznia, który zwykle jeszcze czuje wakacyjną aurę. To moment na adaptację, wdrożenie się na nowo. Kolejny rok to nowa szansa na lepsze oceny, na mniejsze i większe sukcesy naukowe, można odkryć w sobie nowe zamiłowania do jakiegoś przedmiotu. Dlatego, już od samego początku powinno się pokazać z jak najlepszej strony. Zajęcia dodatkowe z pewnością pomogą Ci osiągnąć ten cel.

Jak i dlaczego warto inwestować w naukę?

Korepetycje i kursy

Pod koniec września uczniowie są już w stanie stwierdzić, czy będzie potrzebna im pomoc z poszczególnych przedmiotów. Korepetycje lepiej zacząć wcześniej, aby problemy np. z matematyki lub angielskiego nie narastały. Już po pierwszym miesiącu nauki nauczyciele wiedzą, kiedy odbędą się olimpiady przedmiotowe i zapraszają chętnych do udziału. Zajęcia dodatkowe są idealną formą przygotowania do konkursów wiedzy. Warto również zainteresować się kursami przygotowawczymi do egzaminów końcowych szkół podstawowych, gimnazjum oraz matur. Doskonale wiemy jak wygląda nauka przed tego rodzaju egzaminami, parę tygodni przed są już wielkie nerwy i niepokój, ponieważ zdajesz sobie sprawę, że nie pamiętasz większości materiału. Powtórki na ostatnią chwilę są bardzo wyczerpujące, stresujące i rzadko się sprawdzają. Podobnie jest przed sprawdzianami przedmiotowymi, czy kartkówkami. Kursy maturalne, gimnazjalne, przedmiotowe i inne to gwarancja solidnego przygotowania do wszelkich egzaminów, testów, sprawdzianów i konkursów.

Nauka przez internet

Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne wymagają poświęceń, ponieważ musimy wygenerować na nie odpowiednią ilość czasu. Im wyższe etapy edukacji, tym więcej lekcji w szkole, obszerniejsze prace domowe, bardziej skomplikowany materiał do opanowania. Wszelkie ponadprogramowe zajęcia odbywają się kosztem czasu wolnego, jednak są one bardzo ważne, przecież chodzi o Twoją przyszłość. Nowoczesne ośrodki korepetytorskie proponują innowacyjne rozwiązania, jak korepetycje online. Jest to rewelacyjna możliwość także dla uczniów zamieszkujących wsie lub mniejsze miejscowości. Nie muszą dojeżdżać do większych miast, mogą odbywać korepetycje w domu przed swoim komputerem. To oszczędność czasu i dodatkowych kosztów na transport. Forma nauczania przez internet idealnie sprawdza się na kursach językowych, ponieważ często do jednej grupy należą kursanci z różnych państw, dzięki temu bardzo szybko słychać postępy w komunikacji w języku obcym. Młodzi ludzie chętnie podejmują w takiej formie korepetycje z angielskiego, przy okazji poznają nowych przyjaciół.

Inwestycja w przyszłość


Dodatkowe kursy edukacyjne (np. w centrach korepetycji EDUN) to dla Ciebie szansa na lepszy start w przyszłość. Naukę należy traktować jako inwestycję w przyszłość. Solidna edukacja na etapie szkolnym jest podstawą do dalszego rozwoju na studiach i w życiu zawodowym. Trzeba więc korzystać z każdej okazji, aby zdobywać, poszerzać i uzupełniać wiedzę.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net