Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Poznajcie Preply - nauka via skype i nie tylko

Szczeciński Informator Edukacyjny, 23.08.2016Lubisz wyzwania, a może cenisz sobie nowatorskie rozwiązania? Jeśli chcesz podążać za trendami w edukacji ta strona jest Ci pisana. Poznaj innowacyjną platformę edukacyjną Preply. Adres internetowego serwisu preply.com to coś więcej niżeli serwis ogłoszeniowy, to kompleksowy portal o zróżnicowanej ofercie, która jest w stanie sprostać każdemu. Wbrew pozorom nie jest to kolejny uniwersalny serwis, ale platforma w dużej mierze stworzona na podstawie oczekiwań odbiorców. Powstała zaledwie półtora roku temu, a dziś bryluje na rynku edukacji przyczyniając się do przełomu w edukacji zdalnej. Preply wciąż poszerz swoją ofertę, tak o kolejne przedmioty, jak również funkcjonalności, dzięki którym użytkownik jeszcze bardziej komfortowo może się uczyć. Kluczową cechą Preply jest zindywidualizowana nauka skrojona na miarę ucznia, jego potrzeb, zdolności i trudności. To dzięki indywidualizacji i dopasowaniu nauki do ucznia Preply jest tak uniwersalnym portalem.

Poznajcie Preply - nauka via skype i nie tylko

Z zasobów Preply skorzystać mogą zarówno dzieci, młodzież, przedsiębiorcy, osoby w starszym wieku, nauczyciele

To dwustronna oferta, bowiem z jednej strony ogłoszenia zamieszczane w Preply pozwalają znaleźć dla siebie korepetytora, z drugiej zaś strony publikacja profilu, kontaktu przez korepetytora otwiera dostęp do szerokiej grupy odbiorców, grona korepetytorów konkurujących ze sobą na rynku globalnym, nie tylko lokalnie. Unikalną cechą Preply jest fakt, iż w bazie kontaktów znajdują się lektorzy i nauczyciele z całego świata, w jednym miejscu możemy przejrzeć wybrane oferty, przeszukać zasób kontaktów itd. Wyczerpujące informacje zawarte w profilu ofertowym pomagają w dobraniu nauczyciela do własnych preferencji, nie tylko pod względem stawki za godzinę, czy pochodzenia, ale i oferowanej dyspozycyjności, metod nauczania, kwalifikacji, doświadczenia, a także renomy i opinii o usługach. Oceny użytkowników będące uzupełnieniem i załącznikiem do profilu to cenna wskazówka dla przeglądających profil. Nie trzeba przeszukiwać wielu witryn online, by zapoznać się z opinia o danej ofercie, wystarczy przeczytać jak oceniają korepetytora i jego zajęcia, jego uczniowie, czy są zadowoleni, czy wręcz przeciwnie i dlaczego.

Zaletą preply jest zasadnicza oferta e-korepetycji i konwersacji językowych via Skype. Połączenie pośrednictwa w zdobyciu wartościowych kontaktów do korepetytorów, skupie różnorodnych ofert pod jednym adresem z wykorzystaniem komunikatora internetowego i jego funkcji w edukacji zdalnej to istny przełom w edukacji. Szybko okazało się, że korepetycje przez Skype i nauka przez internet jest równie wartościowa i efektywna, a często o wiele bardziej skuteczna z uwagi na dopasowanie do indywidualnych potrzeb niżeli nauka stacjonarna. Korepetycje online są podobnie jak i stacjonarnie realizowane w modelu jeden na jeden, jednakże uniezależnione są od lokalizacji. Możemy uczyć się wraz z nauczycielem z tej samej miejscowości online, jak również z korepetytorem z drugiego końca kraju, a nawet świata.

Atutem e-nauki przez Skype jest możliwość dopasowania nie tylko nauczyciela i treści zajęć, metod nauczania ale i warunków przestrzennych i czasowych do nauki. Dzięki nauce przez telefon, tablet możemy uczyć się nie tylko przy biurku, w domu, ale także w drodze z pracy, czy do szkoły, również w samochodzie, pociągu, czy autobusie. W przeciwieństwie do stacjonarnych spotkań sesje przez Skype można zrealizować w nietypowych porach. Jeśli dogadamy się z korepetytorem, nie ma przeciwwskazań, by uczyć się w środku nocy, w święta i dni wolne od pracy. Warto jest jednak wybierać czas na naukę wówczas, kiedy nasz umysł jest wypoczęty i gotowy do wysiłku, nauki. W zasadzie tylko korepetycje pozwalają na dostosowanie lekcji do własnych preferencji, nie zaś przeciwnie. Zasadnicza różnicą między kursem, tradycyjna nauką a korepetycjami jest model edukacji oparty na nauce jeden na jeden. Nauka grupowa ma złą sławę, chociaż ma też swoje plusy jak chociażby w postaci rywalizacji i współzawodnictwa.

Bezwzględnie, jeśli jeszcze nigdy nie byłeś pod adresem preply.com to warto jest poznać ten portal i jego atuty. Rejestracja w Preply nic nie kosztuje, stąd tez warto jest założyć konto, którego posiadanie nie zobowiązuje ani do żadnych opłat,a ni do korzystania z korepetycji, za to nowi użytkownicy mogą przetestować działanie platformy, jak i usługi wybranego dowolnego korepetytora w czasie darmowej pierwszej lekcji w Preply. Tym samym nie musisz opierać swej opinii na plotkach, ale na własnych doświadczeniach i wiedzy z pierwszej ręki.

Istotnym elementem oferty Preply jest bezpieczeństwo obrotu środkami finansowymi i ochrona transakcji. Podobnie jak Preply dba zarówno o rynek odbiorców jak i oferentów, tak też chroni interesy korepetytora, jak i ucznia. Pośredniczy nie tylko w znalezieniu korepetytora, ale także nieodpłatnie pośredniczy w rozliczeniu za zajęcia online. Zasadą Preply jest wpłata z góry za zajęcia na konto Preply. Ma to swoje dodatkowe plusy jak chociażby obniżenie kosztów przelewów zagranicznych, które w zależności od native speakerów mogą być bardzo wysokie. Wpłacając środki na konto Preply możemy użyć paypal co więcej możemy wykupić pakiet zajęć, jak i pojedynczą lekcję. Środki na konto zajęć są przechowywane przez platformę Preply do czasu potwierdzenia zrealizowania zajęć w ustalonym terminie. Jeśli uczeń zgłosi zastrzeżenia i reklamacje usługi ma możliwość otrzymania zwrotu środków. Podobnie korepetytor może zgłosić się do Preply o zapłatę, jeśli to z winy ucznia zajęcia nie doszły do skutku mimo gotowości do nauki korepetytora. To rozwiązanie jest wygodne, bezpieczne a przede wszystkim innowacyjne na rynku. Żaden z portali ogłoszeniowych nie bierze odpowiedzialności za dalszy ciąg współpracy na linii uczeń-korepetytor.

Ofertę zdalną Preply uzupełnia oferta stacjonarna. Wciąż nie brakuje osób, które z niewiadomych przyczyn nie ufają nauce zdalnej, wola osobiste spotkania z nauczycielem. Odpowiadając na popyt na korepetycje stacjonarne Preply oferuje sporą bazę nauczycieli. W wyszukiwarce ofert wystarczy zaznaczyć kryterium nauki tradycyjnej wraz z podaniem danej miejscowości, by otrzymać przefiltrowane propozycje korepetytorów danego przedmiotu z okolicy. Jest to wyśmienite uzupełnienie oferty Preply, które może towarzyszyć ofercie zdalnej.

Sukces Preply przemawia za wyborem edukacji online. E-nauka przez Skype to przyszłość edukacji i zupełnie nowy sposób przyswajania wiedzy jeszcze bliższy uczniowi. W pełni komfortowo możemy się uczyć nie tracąc na jakości nauki. Dzięki temu możemy mieć większą motywację do nauki, jak również pomieścić o wiele więcej zajęć w ciągu dnia, mimo swej niedyspozycyjności. Tym samym Preply sprzyja poszerzaniu wiedzy, jak i niwelowaniu braków, zaległości, jakie zdarzają się nam podczas kursu językowego, czy nauki w szkole. Korepetycje mogą mieć różny charakter, od korygującego, wspierającego, przez kontrolny aż po alternatywę dla zorganizowanej nauki. Sam się przekonaj, ile warta jest e-nauka z Preply, a z pewnością nie pożałujesz!


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net