Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Mieszkanie dla studenta w Szczecinie - brać kredyt czy wynajmować?

Szczeciński Informator Edukacyjny, 31.08.2015Czas, w którym młoda osoba rozpoczyna swoje pierwsze studia, należy do tych najbardziej przyjemnych okresów w życiu. Dla niektórych żaków akademickich, ważną kwestią jest znalezienie odpowiedniej stancji w akademiku lub mieszkaniu prywatnym. Rezerwacji należy dokonywać z odpowiednim wyprzedzeniem, aby znaleźć wymarzone lokum, w którym możemy spędzić nawet 5 lat. Decydując się na wybór studiów w nadmorskich miejscowościach, alternatywą mogą okazać się mieszkania oferowane przez developerów w Szczecinie. Jest to bowiem okazja dla wielu młodych ludzi, którzy wkraczają w dorosłe życie i będą podejmowali liczne samodzielne decyzje. Jedną z nich może być usamodzielnienie się we własnym mieszkaniu z dala od rodzinnego domu i ciepłych obiadków mamy.

Mieszkanie dla studenta w Szczecinie - brać kredyt czy wynajmować?

Czym kuszą developerzy mieszkań w Szczecinie?

Nowoczesne mieszkania wybudowane w Szczecinie, kuszą potencjalnych klientów, a w szczególności studentów wyjątkowym designem kilkukondygnacyjnymi budynkami z przestronnymi klatkami schodowymi i cichobieżnymi windami. Zachętę stanowią ciekawie zaprojektowane osiedla z dużą ilością miejsc postojowych dla właścicieli nieruchomości, place zabaw, osiedlowa siłownia na powietrzu oraz elementy małej architektury. Inwestycja w nowe budownictwo za pośrednictwem kredytu hipotecznego będzie zatem wyjątkową okazją dla każdego studenta, który chce rozpocząć nowy etap w swoim dorosłym życiu. Nowe osiedla mieszkaniowe zapewniają także swobodny dojazd do uczelni, a ponadto posiadają wewnętrzny kompleks obiektów handlowych i usługowych na swoim terenie, co dla studenta będzie dużym udogodnieniem.

Dlaczego warto mieszkać na swoim?

Osoby, które kupiły swoje pierwsze mieszkanie w tracie studiów w Szczecinie uważają, że jest to najlepsza z możliwych decyzji w porównaniu do mieszkania w przepełnionych i głośnych akademikach, w których obowiązują sztywne zasady dla wszystkich lokatorów. Mieszkanie „na swoim” jest także zdecydowanie lepsze, niż wynajmowanie stancji od osoby prywatnej, gdyż nigdy nie wiadomo na jakich trafimy współlokatorów. Jeśli chcemy czuć się bardziej komfortowo, niezależnie i nie czuć presji ze strony tzw. osób trzecich, to warto rozważyć opcję wzięcia kredytu na małe mieszkanie.

Korzyści z mieszkania na kredyt

Dokonując zakupu mieszkania na kredyt w Szczecinie, możemy mieć pewność, że koszt miesięcznej raty będzie zdecydowanie niższy, niż wszystkie opłaty, które ponosilibyśmy przy wynajmie całego lokum z 1 lub 2 pokojami od osoby prywatnej. Ograniczymy w ten sposób standardowe wydatki studenckie, które ponoszone są i tak na stałe opłaty za energię elektryczną, gaz, wodę czy ogrzewanie. Dużym atutem finansowania mieszkania z kredytu jest fakt, że spłacamy swój kapitał, a dzięki temu już po 5 latach zauważymy w jak dużej mierze spłaciliśmy nasze mieszkanie. Oczywistym jest to, że pieniądze trafią bezpośrednio na spłatę kredytu, a nie do kieszeni prywatnego właściciela stancji czy uczelni. Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest to, że posiadając własne mieszkanie zakupione z kredytu, możemy w nim wynająć 1 pokoik swoim znajomym z uczelni. Będzie to wówczas dodatkowy zastrzyk gotówki, którą przeznaczymy na bieżące wydatki studenckie, rachunki, bądź na spłatę rat za mieszkanie. Przy takim rozwiązaniu, praktycznie nie odczujemy zaciągniętego kredytu. Niejednokrotnie studenci podejmują się jakiejś dodatkowej pracy popołudniami lub w trakcie weekendów, więc będzie to kolejne zabezpieczenie finansowe na pokrycie miesięcznych należności dla banku. Jak można zatem zauważyć, zakup własnego mieszkania na kredyt przynosi wiele wymiernych, a także finansowych korzyści dla studenta, a co za tym idzie, zaoszczędzone pieniądze może on przeznaczyć zgodnie z własnymi potrzebami na korzystanie z uroków życia studenckiego.

Rozglądając się za mieszkaniem w Szczecinie warto zapoznać się z ofertą dewelopera Polnord, która przygotowana została również z myślą o potrzebach osób młodych, stojących przed dylematem: kupić czy wynajmować?


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net