Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów

Szczeciński Informator Edukacyjny, 29.04.2015Prognozy na najbliższe lata są proste. Wśród branż, które będą gwarantować zatrudnienie po skończeniu studiów, wymienia się przede wszystkim rachunkowość, logistykę, fizjoterapię, energetykę i HR. Co przemawia właśnie za takimi kierunkami i dlaczego tegoroczni maturzyści powinni poważnie rozważyć studiowanie właśnie takich specjalności?

Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów

Często przez kilka lat trwania studiów wyższych, rynek zmienia się tak bardzo, że pracodawcy poszukują w danych branżach zupełnie innych kompetencji, niż kilka lat wcześniej, kiedy student dopiero rozpoczynał swoją naukę. Co więcej, pewne sektory gospodarki rozwijają się na tyle dynamicznie, że tworzą zapotrzebowanie na zupełnie nowych specjalistów w danej dziedzinie. Dlatego, zadając sobie pytanie: jakie studia wybrać, warto zdecydować się na uczelnię, która tworząc program nauczania, bierze pod uwagę najnowsze i przyszłościowe trendy na rynku pracy.

Gwarancja zatrudnienia

Osoby, które zdecydowały się bądź zdecydują na studia związane z marketingiem, zarządzaniem, finansami, czy logistyką, nie muszą martwić się sytuacją na rynku pracy. Absolwenci tych kierunków bez problemu znajdą pracę po skończonych studiach, gdyż właśnie te dziedziny gospodarki rozwijają się na tyle prężnie, że wciąż poszukiwać będą nowych specjalistów. Wybierając jednak uczelnię warto zwrócić uwagę, na to czy jej oferta edukacyjna jest stale wzbogacana o nowe trendy i czy współpracuje ze specjalistami z branży. Dobrym przykładem nowoczesnego podejścia do kształtowania programu na potrzeby rynku pracy i współpracy z sektorem gospodarki jest Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie, na której znajdziemy między innymi takie specjalności jak rachunkowość i finanse czy e-biznes. Oczywiście są tam studia I stopnia, studia II stopnia oraz studia podyplomowe .

Język to podstawa

Wciąż niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak istotna jest kwestia biegłego posługiwania się językiem obcym. Angielski w dzisiejszych czasach jest niezbędnym minimum. Dlatego też na rynku pracy najlepiej odnajdą się studenci i absolwenci, którzy znają co najmniej dwa języki obce. Ciekawy jest fakt, że im bardziej niszowy jest to język – tym lepiej! Szczególnie w przypadku kierunków ekonomicznych i technicznych, dobrze by był to język np. chiński, choć znajomość języka europejskiego np. niemiecki, hiszpański czy włoski, jest równie punktowana.

Niezależnie jednak od wyboru kierunku studiów ważne jest również, by być zawsze na bieżąco z tym, co dzieje się w branży i dokształcać się nie tylko na poziomie teoretycznym, lecz przede wszystkim – praktycznym! To właśnie doświadczenie decyduje o tym, czy nasze CV będzie interesujące dla naszego przyszłego pracodawcy czy nie.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net