Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Zapraszamy do nowo powstałej klubokawiarni dla rodziców z dziećmi Przystanek Sztuka na os. Bukowym.

Szczeciński Informator Edukacyjny, 04.04.2015To jedyny taki klub na Prawobrzeżu.

Oferujemy poniedziałki, środy i czwartki z angielskim. Zachęcamy by zatrzymać się w poniedziałek i czwartek o 16:00 na zajęcia Przystanek English. Są to zajęcia kierowane do dzieci od 4 roku życia. Jest to połączenie nauki i zabawy. Twoje dziecko w mig opanuje język angielski nie trudząc się przy tym, a czerpiąc z tego radość. W środy natomiast o godzinie 16:00 zapraszamy wszystkie dzieci od 2 roku życia na Bobo English.

Jeśli Twoje dziecko zamiast nauki języka angielskiego lubi budować z klocków lego to zapraszamy na wtorki z lego. O godzinie 15:00 i 16:15 na Przystanku Sztuka zatrzymuje się Pani Magda i prowadzi zajęcia Robo Lego. Mali konstruktorzy nie tylko budują ciekawe rzeczy, ale także je ożywiają, np. piłkarzy by rozegrać mecz piłkarski, rakiety by wyruszyć w kosmos i wiele innych ciekawych rzeczy. Zajęcia z Robo Lego rozwijają w dziecku pasję i kreatywność.

Jeżeli Twoje dziecko lubi muzykę i ruch zapraszamy na środy z muzyką. Zajęcia Roztańczone Nutki prowadzone są przy użyciu instrumentów, piłek kangurów czy chusty animacyjnej. Wszystkie dzieci, które lubią taniec i mają w sobie niespożytą energię zapraszamy na czwartki z tańcem.

Dla dusz artystycznych natomiast mamy piątki ze sztuką. Na zajęciach Art Kids w piątek o godzinie 17:00 dzieci tworzą różne arcydzieła, które zabierają ze sobą do domu. Jest zawsze wesoło, kolorowo i twórczo. Dotychczas dzieci wykonały fartuszki, które osobiście ozdabiały farbami, ozdoby choinkowe z masy solnej, wiklinowe wieńce na wigilijne stoły, makaronowe łańcuchy choinkowe, karnawałowe maski, wykonały także doniczki i posadziły zioła, serduszka z guzików.

Codziennie o 10:00 mogą zatrzymać się na Przystanku Sztuka wszystkie mamy ze swoimi małymi pociechami. Zapraszamy na Nutki Pobudki dzieci od 6 miesiąca życia by razem z bliską im osobą, tj. mamą, tatą, babcią, dziadkiem zapoznawać się z muzyką i sztuką. "A Maja rysuje całą sobą, czerpiąc z tego radość, że może być z rówieśnikami. Po zajęciach mogę spokojnie napić się kawy i zjeść ciasto" - dodaje Pani Ania, mama 1,5 rocznej dziewczynki o imieniu Maja. "Gdy dzieci są zajęte twórczą zabawą, ja mam sposobność porozmawiania i wymiany doświadczeń z innymi mamami. Jest to dla nas alternatywa, gdy na placach zabaw jest zimno" - dodaje Pani Justyna, mama 1,5 rocznej Julki. "Uczestnictwo w zajęciach jest przygotowaniem dzieci do żłobka czy przedszkola" - mówi Pani Justyna. "Dzieci mogą oswoić się, że jest grupa, że jest pani, która prowadzi zajęcia. I w ten sposób nauczyć się, że później, gdy mamy z nią nie będzie, swobodnie i bez strachu może zostać z grupą".

Ponadto organizujemy Bobo soboty tj. cykliczne spotkania ze sztuką i muzyką dla najmłodszych za nami już BoboSylwester, Bobo Walentynki, Bobo Zoo, Bobo Wiosna, a już niedługo Bobo Warzywniak. Oprócz ciekawych zajęć zapraszamy też kreatywne osoby, by ożywiały nasze miejsce. I tak gościliśmy u nas panią Ewelinę z Cukier Lukier, która zrobiła wraz z dziećmi świąteczne lizaki i ozdoby. Dzieci lepiły z masy lizakowej gwiazdki, choinki,  serduszka a nawet kotki. Pachniało słodyczą, a każde wykonane słodkie arcydzieło dziecko zabrało ze sobą do domu. W swoej ofercie mamy też koncerty bajkowe (dla dzieci od 4 roku życia). Za nami świąteczna opowieść w  wykonaniu dwóch elfów, które uratowały Świetego Mikołaja wraz z Pinokiem przed Królową Śniegu. Dzięki występowi dwóch muzykoteraputów mogliśmy poczuć magię świąt. Wykonali oni  bajkę śpiewaną przy użyciu instrumentów (pianino i gitara). Przed nami: kwiecień ("Małpi gaj"), maj ("Mała Filharmonia), czerwiec ("Wakacyjne przestrogi").

Wkrótce w Przystanku Sztuka Szkoła Rodzenia już 14 kwietnia o 18:00.

Jeśli zbliżają się urodziny Twojego dziecka przyjdź do nas a my sprawimy, że ten dzień będzie wyjątkowy. Podczas dwugodzinnej  zabawy dopasowanej do zainteresowań jubilata, dzieci przeniosą się w świat niezapomnianych przygód, po których pamiątkę stanowić będą wykonane własnoręcznie dzieła. Za nami już urodziny afrykańskie, karnawał klaunów, kucyki my little pony, w świecie dinozaurów. Jeśli zbliżają się urodziny Twojego dziecka przyjdź do nas a my sprawimy, że ten dzień będzie wyjątkowy. Podczas dwugodzinnej zabawy dopasowanej do zainteresowań jubilata, dzieci przeniosą się w świat niezapomnianych przygód, po których pamiątkę stanowić będą wykonane własnoręcznie dzieła. Za nami już urodziny  afrykańskie, karnawał klaunów, kucyki my little pony. Dla małych konstruktorów i fanów mamy natomiast ofertę urodzinową z LEGO, tj. Zawody Sumo, Mistrzostwa Piłkarskie, Angry Birds, Star Wars, projektowanie biżuterii z Lego... Można by wymieniać bez końca, bo tak jak wyobraźnia dzieci, tak kreatywność przystankowego personelu bywa beztrosko nieograniczona.Znajdź czas by się na chwilę przystanąć. Zatrzymaj się na Przystanku Sztuka.

Uczyń to miejsce Waszą wspólną przystanią. Odwiedź nas na ul. Kolorowych domów 2 A (nad kwiaciarnią), Osiedle Bukowe albo znajdź nas na facebooku przystaneksztuka@o2.pl

    


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net