Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Zbliża się 1 września i wydatki na podręczniki

Szczeciński Informator Edukacyjny, 28.08.2014Początek roku szkolnego nie jest łatwym okresem dla dzieci i rodziców. Uczniowie muszą ogarnąć wiele nowych spraw, czasem przyzwyczaić się do nowej szkoły i kolegów, a rodzice muszą sprostać wymaganiom finansowym związanym z zakupami podręczników i pomocy szkolnych.

Zbliża się 1 września i wydatki na podręczniki

W tym roku nieco łatwiej mają rodzice pierwszoklasistów, którzy otrzymają w pierwszych dniach nauki książki od państwa. Niestety, wydawnictwa, które nie zarobiły na podręcznikach dla sześciolatków, znalazły sposób na wyjście na swoje i podniosły ceny (niektóre nawet o 10%) za książki do klasy drugiej i trzeciej szkoły podstawowej.

Tradycyjnie im starsze dziecko tym większe wydatki. Z kolejnymi klasami wzrasta liczba wycieczek, niezbędnych pomocy szkolnych i, często bardzo drogich, zajęć dodatkowych i korepetycji. Nawet niezbędne minimum nie jest tanie. Same podręczniki dla dziesięciolatka kosztują około 700 zł.

Są oczywiście sposoby, by wydać nieco mniej. Część podręczników można odkupić od starszych kolegów. Używane książki można nabywać nie tylko indywidualnie, ale też w Internecie oraz na specjalnych stoiskach. W wielu miejscach Szczecina powstały punkty (są nawet w księgarniach), w których uczniowie mogą oddawać a inni kupować nadające się do użytku podręczniki szkolne.  


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net