Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Decydują się losy szczecińskich przedszkolaków

Szczeciński Informator Edukacyjny, 11.04.2014W środę 9.04.2014 ogłoszone wstępne wyniki naboru na przyszły rok szkolny do szczecińskich przedszkoli. Według pierwszych szacunków zostało jeszcze 131 miejsc dla maluchów pierwszy raz idących do przedszkola. Tegoroczną nowością jest brak konieczności uczestniczenia w naborze starszych dzieci, które już chodzą do przedszkola. Od teraz wystarczy by ich rodzice złożyli w odpowiedniej placówce deklaracje chęci dalszej opieki nad dzieckiem.

Decydują się losy szczecińskich przedszkolaków

Podobnie jak w latach ubiegłych, nie wszystkie maluchy zostały przyjęte. Nie powiodło się wielu rodzicom szukającym opieki, którzy na przykład mieszkają poza gmina Szczecin, chcieli by ich dziecko przebywało w przedszkolu mniej niż 5 godzin, a także tym, którzy zgłaszali do naboru dzieci młodsze niż 2 lata.

W przyjęciu do przedszkola mogły pomóc dodatkowe punkty za takie kryteria jak stałe zameldowanie w gminie, pochodzenie dziecka z rodziny wielodzietnej, wychowywanie go przez samotnego rodzica, czy też niepełnosprawność dziecka, jego rodzeństwa lub któregoś z rodziców.

Na uzupełnienie wszelkich dokumentów, złożenie deklaracji i odwołań, szczecińscy rodzice mają czas do 16 kwietnia, bowiem 17 kwietnia zostaną ogłoszone ostatecznie listy osób przyjętych do przedszkoli.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net