Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Matura ostatni raz w starej formie

Szczeciński Informator Edukacyjny, 08.04.2014Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna matura. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć, że tegoroczny egzamin będzie dla licealistów ostatnim zdawanym w dotychczasowej formie. Od 2015 (a uczniowie techników zawodowych od 2016) zdawać oni będą egzamin dojrzałości w nieco zmienionej, udoskonalonej formie. Zmiany mają objąć zarówno część ustną, jak i pisemną matury.

Matura ostatni raz w starej formie

 

Zmiany w części pisemnej dotyczyć będą głównie liczby zdawanych przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Każdy zdający będzie wybierał przynajmniej dwa przedmioty na poziomie rozszerzonym. Obowiązkowy będzie również pisemny egzamin z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Zdanie części podstawowej ma od 2015 roku decydować o tym, czy dany uczeń w ogóle zdał maturę, ale to wybrany egzamin na poziomie rozszerzonym z przedmiotu dodatkowego będzie decydował o jego przyjęciu na studia.

 

Zmiany w części ustnej matury dotyczyć będą egzaminu z języka polskiego. Do tej pory maturzyści przedstawiali tzw. prezentacje maturalne dotyczące wybranej na początku roku szkolnego tematyki. Od 2015 podczas ustnej matury licealiści (a po roku i uczniowie technikum) będą musieli wypowiadać się spontanicznie na wylosowane tematy.

 


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net