Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Zbliża się test szóstoklasisty

Szczeciński Informator Edukacyjny, 21.03.2014We wtorek 1 kwietnia wszyscy uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych przystąpią do corocznego testu szóstoklasisty. Test jest podsumowaniem nauki w szkole i jednym z warunków jej ukończenia. Wykazuje zakres kompetencji w zakresie czytania, pisania, logicznego wnioskowania, wykorzystywania podanych informacji oraz wiedzy w praktyce.

Zbliża się test szóstoklasisty

 Ten godzinny egzamin polega na rozwiązywaniu zadań z języka polskiego oraz przedmiotów przyrodniczych wraz z matematyką, a takie umiejętności jak czytanie czy wnioskowanie są oceniane nie tylko przy zadaniach pisemnych, ale także przy czytaniu map i wykresów. Wynik testu podawany jest do wiadomości uczniów oraz rodziców i jest określany w punktach, a nie za pomocą oceny.

Szkoły, które szczególnie troszczą się o wynik testu szóstoklasisty już od początku roku organizują próbne sprawdziany. Rodzice również starają się zachęcić dzieci do nauki, zapisując je licznie na kursy przygotowujące do zdania tego pierwszego dużego sprawdzianu w ich życiu. Ośrodków, które zajmują się profesjonalnym przygotowywaniem uczniów szkół podstawowych do zdania testu szóstoklasisty nie brakuje również w Szczecinie. Uczestnictwo w takich zajęciach dodaje uczniom pewności siebie, mobilizuje do zdobywania dodatkowej wiedzy i umiejętności, a także pozwala im i ich rodzicom zorientować się co do ich mocnych i słabych stron w poszczególnych zakresach tematycznych.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net