Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Premier zapowiada jeden podręcznik dla wszystkich

Szczeciński Informator Edukacyjny, 17.01.2014Wczoraj, czyli 16 stycznia, MEN przedstawiło proponowane zmiany w ustawie o oświacie. Wśród propozycji znalazł się również pomysł na opracowanie podręcznika, który miałby być jeden i taki sam dla wszystkich uczniów na tym samym poziomie kształcenia. Premier Donald Tusk zapowiada podarowanie (możliwe, że książki będą nieodpłatne) nowych ujednoliconych podręczników już tegorocznym pierwszoklasistom. Niestety nikt jeszcze nie zna szczegółów tego edukacyjnego przedsięwzięcia.

Premier zapowiada jeden podręcznik dla wszystkich

Z planowanych zmian, choć jeszcze niezbyt zorientowani, cieszą się już rodzice. Chyba nikomu, kto ma dzieci w wieku szkolnym nie odpowiada obecna sytuacja, w której po uprzednim zatwierdzeniu przez ekspertów, dopuszcza się do użytku szkolnego również propozycje licznych prywatnych wydawców, co skutkuje chaosem na rynku wydawniczym, bardzo wysokimi cenami i dezorientacją rodziców oraz dzieci. Nowy podręcznik ma nie tylko uprościć zakupy przed każdym kolejnym rokiem szkolnym, ale także podnieść jakość kształcenia i zmniejszyć nakłady finansowe, na które muszą się zdobywać co roku rodzice zakupujący szkolną wyprawkę.

Wydawcy są oczywiście oburzeni propozycją premiera i MEN, która jest co prawa jeszcze niezbyt konkretna, ale już posiada ich zdaniem wiele wad.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net