Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Matura 2013 - są już wyniki!

Szczeciński Informator Edukacyjny, 28.06.2013Tegoroczną maturę oblało 19% przystępujących do majowych egzaminów dojrzałości. Spośród tych osób jedynie 13% ma prawo podejścia w sierpniu do egzaminu poprawkowego. Jak można się było spodziewać, najwięcej problemów sprawiły zdającym przedmioty ścisłe, czyli chemia (tegoroczny średni wynik to 40%) i fizyka (38%), a także często wybierana i uznawana za łatwą geografia (38%).

Matura 2013 - są już wyniki!

Maturę z języka polskiego oblało jedynie 4% uczniów (średni wynik to 55%), a z matematyki 15% (średni wynik również 55%). równie dobrze jak polski prezentuje się język angielski, z którego egzamin na poziomie podstawowym oblało tylko 5% zdających. Matura podstawowa z niemieckiego okazała się nieco trudniejsza, ponieważ oblało ją 9% absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

Wyniki tegorocznej matury są porównywalne z zeszłorocznymi. Z dokładnymi wyników uczniów z poszczególnych okręgów (w tym także z poznańskiego do którego należy Szczecin) można zapoznać się na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net