Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Trwają egzaminy z maturalnych przedmiotów dodatkowych

Szczeciński Informator Edukacyjny, 15.05.2013W poniedziałek 13 maja maturzyści zdawali testy z wiedzy o społeczeństwie i filozofii, a we wtorek 14 maja z chemii i geografii. Jak co roku wos na poziomie podstawowym cieszył się dużym powodzeniem, ponieważ uważany jest przez uczniów za najprostszy do zdania. Maturę z tego przedmiotu napisało aż 54,5 tys tegorocznych maturzystów.

Trwają egzaminy z maturalnych przedmiotów dodatkowych

Sami maturzyści uznali pytania o podstawy sprawowania władzy w Rzeczpospolitej Polskiej za bardzo łatwe, ale zadania związane z Unia Europejska sprawiały im już pewne trudności. Do tegorocznych kontrowersji maturalnych należy zaliczyć jeden z rysunków przedstawiających zarys Polski, na którym zabrakło wyspy Wolin. Co do poprawności takich arkuszy maturalnych nadal toczą się żarliwe spory wśród nauczycieli i przedstawicieli CKE.

Egzamin maturalny z chemii i także nie był żadnym zaskoczeniem. Test składał się z 30 poleceń sprawdzających wiedzę i umiejętności związane z rozumowaniem chemicznym. Jako najtrudniejsze uczniowie wskazywali zadanie 28 dotyczące jednofunkcyjnych pochodnych węglowodorów.

Matura z geografii na poziomie podstawowym była stosunkowo prosta, podobna do arkuszy z poprzednich lat i do egzaminów próbnych. Za to poziom rozszerzony, na którym trzeba było wykazać się widzą z geografii ekonomicznej wręcz załamał stopniem trudności wielu polskich uczniów. Zgodnie twierdzili, że związki geografii i polityki nie są ich mocną stroną.

 


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net