Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Kolejny dzień matur. Dzisiaj angielski

Szczeciński Informator Edukacyjny, 09.05.2013Dzisiaj kolejny dzień zmagań polskich maturzystów z testami mającymi potwierdzić ich wiedzę i umiejętności. Tym razem rozwiązywali trzyczęściowy test z języka angielskiego trwający 120 minut (poziom rozszerzony trwa 190 minut). Za wszystkie poprawne odpowiedzi można zdobyć 50 punktów.

Kolejny dzień matur. Dzisiaj angielski

Pierwsza część testu językowego sprawdza umiejętność rozumienia ze słuchu, druga rozumienie tekstu czytanego, a trzecia wymaga samodzielnego stworzenia wypowiedzi pisemnej.

W tym roku podczas części słuchowej maturzyści musieli m.in. odpowiadać na pytania dotyczące wypowiedzi o maratonie na Saharze, o ślubie brytyjskiej pary książęcej oraz o pracy w zoo. Test z czytania odnosił się do historii dziewczyny, która przerwała studia i uciekła do Włoch, natomiast w części pisemnej maturzyści musieli napisać ogłoszenie dotyczące spotkania ze sławnym naukowcem oraz list do kolegi z Anglii zawierający konkretne informacje.

Maturzyści zgodnie twierdzą, że tegoroczny test z angielskiego nie był dla nich żadnym zaskoczeniem, ponieważ podobne zadania wielokrotnie przerabiali na lekcjach i podczas pisania matur próbnych.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net