Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Trwa egzamin gimnazjalny

Szczeciński Informator Edukacyjny, 26.04.2013W tym tygodniu młodzi Polacy stają przed pierwszym poważnym wyzwaniem edukacyjnym w życiu, czyli zdają egzamin gimnazjalny. Młodzież ma okazję przekonać się czy wieloletnia nauka angielskiego, matematyki czy geografii, zaowocowała konkretnymi umiejętnościami. Mają już za sobą część historyczną, podczas której musieli m.in. odnieść się do historycznych map i średniowiecznych tekstów źródłowych, część poświęconą językowi polskiemu, w której wykazywali się wiedzą gramatyczną oraz umiejętnością wyciągania wniosków z tekstu, a także część przyrodniczą i matematyczną.

Trwa egzamin gimnazjalny

Zadania z biologii, chemii i geografii dotyczyły na przykład wiedzy na temat pierwiastków chemicznych, położenia województw oraz państw, przez które przepływają konkretne rzeki. Zadania matematyczne, mające charakter otwarty, wymagały od gimnazjalistów takich umiejętności jak obliczenie ilości farby w pojemniku, wyliczenie średniej prędkości samochodu oraz uzupełnienia prostego równania.

W czwartek 25 kwietnia młodzież podejdzie do części językowej egzaminu, która zaraz obok matematyki, okazała się w zeszłym roku najtrudniejsza. Wielu gimnazjalistów oraz ich rodziców przekona się czy na przykład angielski dla dzieci i korepetycje z matematyki przyniosą wymierne efekty w postaci dużej ilości zdobytych punktów.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net