Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Dlaczego warto skorzystać z korepetycji przed maturą

Szczeciński Informator Edukacyjny, 15.03.2013Wielu młodych ludzi zastanawia się już zapewne intensywnie nad możliwością pobierania korepetycji z przedmiotów, które mają zamiar zdawać na zbliżającej się maturze. W licznych przypadkach może to być jedyna szansa, zwłaszcza dla słabszych uczniów, na pozytywny wynik egzaminu i jeśli takie osoby już teraz podejrzewają, że mogą sobie nie poradzić, z pewnością powinny skorzystać z dodatkowej pomocy, takiej jak uzupełniające zajęcia w szkole czy właśnie korepetycje.

Dlaczego warto skorzystać z korepetycji przed maturą

Dla lepszych uczniów kolejne dwie lub trzy godziny tygodniowo z korepetytorem mogą oznaczać znacznie lepszy niż przewidywali wynik na maturze, a w konsekwencji także dostanie się na wymarzone studia.

Korepetycje tak dobrze się sprawdzają, ponieważ przede wszystkim mobilizują uczniów do intensywnej powtórki materiału, do czego samodzielnie trudno jest się im zabrać. Bardzo często maturzyści rezygnują z samodzielnej nauki w momencie napotkania pierwszych trudności w materiale, których nie ma im kto wyjaśnić. Wtedy właśnie korepetytor jest bezcenną pomocą.

Wielu uczniów podkreśla także, że w szkole, w gorączkowych miesiącach poprzedzających maturę, zajmują się już tylko rozwiązywaniem gotowych zadań z zeszłorocznych arkuszy i nikt już niczego głębiej nie tłumaczy, bo nie ma na to czasu. Zatrudniając zorientowanego w temacie i kompetentnego korepetytora, można liczyć na dokładne wyjaśnienie zadań z języka angielskiego czy matematyki i to w tempie dostosowanym do możliwości danego ucznia, na co w przepełnionych klasach w szkole raczej nie ma co liczyć.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net