Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Gimnazjum nr 2 w Szczecinie


Adres: Cyryla i Metodego 43
71-540 Szczecin

Telefon: 91 422 02 84

E-mail: gim2szczecin@op.pl

WWW:

Opinie: zobacz (7) »   dodaj »

Ocena: 3 oceń »

3 gwiazdek - na podstawie 4 ocen


Opis szkoły

GIMNAZJUM NR 2 mieści się przy ul. Cyryla i Metodego 43. Dogodne połączenie komunikacyjne umożliwia dojazd praktycznie z każdego miejsca w Szczecinie. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy linii 57 i 63, także tramwajowy "2" i "12". Teren wokół szkoły to ogródek oraz duże, ogrodzone boisko. W tym roku poddano je modernizacji - powstanie nowoczesny obiekt sportowy z bieżnią, skocznią w dal, boiskiem do piłki nożnej i koszykówki. Szkoła może poszczycić się wieloma sukcesami sportowymi. Zostały one docenione przez Urząd Miejski, który sfinansował gruntowny remont sali gimnastycznej. Obecnie lekcje wychowania fizycznego są prawdziwą przyjemnością: dobry sprzęt, czyste sale pozwalają na osiąganie jak najlepszych rezultatów. Wnętrze szkoły to przestronne sale lekcyjne, a w nich pojedyncze ławki, sprzęt audio-video, środki dydaktyczne. Uczniowie naszej szkoły korzystają z pracowni komputerowej z Internetem. Od roku marca 2003 mamy stały dostęp do INTERNETU. W gimnazjum jest biblioteka, stołówka, kiosk spożywczy, czytelnia z 5 stanowiskami komputerowym i dostępem do Internetu oraz piękna aula ze sceną. Pracownicy naszej szkoły to kompetentna, wykwalifikowana kadra pedagogiczna. W swej pracy stosują nowoczesne metody i techniki nauczania. Tworzą miłą i przyjazną dziecku atmosferę. Efekt pracy to liczni olimpijczycy przedmiotowi. Nasi absolwenci uczą się w wielu renomowanych szkołach średnich. Po lekcjach młodzież korzysta z różnych kół zainteresowań: dziennikarskiego, teatralnego, chemicznego, fizycznego, matematycznego, geograficznego, biologicznego, historycznego, muzycznego. Odbywają się także zajęcia wyrównawcze. Na terenie gimnazjum działa również Samorząd Uczniowski. Organizuje wiele imprez, współpracuje z dyrekcją, Radą Rodziców i nauczycielami. Propaguje prawa dziecka i czuwa nad ich przestrzeganiem. Dzieje szkoły zmieniały się przez lata. Otwarta w 1946 roku jako Szkoła Podstawowa nr 4 w przedwojennym budynku-przestronnym, widnym, choć wówczas zniszczonym- dziś pięknie wyremontowanym, przekształcająca się w Gimnazjum nr 2.

Źródło: oficjalna strona gimnazjum.

Opinie o szkole

dodano: 13.02.2015, godz. 17.01 
Ja tez jestem w dobrym liceum (1) i kończyłam gim2 3 lata spedzone w tej szkole byly super!! w pierwszej klasie prawie nic nie musiałam robic bo wszystko wiedziałam jeszcze z gimnazjum! a jak ktos się nie chce uczyc to i tak juz nic mu nie pomoze!!!
0/5

dodano: 13.02.2015, godz. 16.27 
zgadzam się! bardzo fajna szkoła!!fajni ludzie i nauczyciele! dużo się dzieje! są wycieczki zagraniczne! atmosfera spoko, zawsze jest co robić!! fajny poziom - miłe zaskoczenie bo słyszałam różne plotki zanim tu przyszłąm!!!!
0/5

dodano: 13.02.2015, godz. 16.11 
nie zgadzam sie ani z justya16 ani z marasssem bo tu nie jest ani ponuro ani jak w Alkatras! Nauczyciele sa fajni atmosfera w szkole tez. nie wszystkim sie chce uczyc - wiadomo! ale zawsze mozna sie dogadac. a meczy sie tylko ten co i tak ma wszystko gdzies!!!! Super szkoła!!!!polecam wszystkim i jak odejde bede tesknic!!!!
0/5

dodano: 17.05.2013, godz. 16.13 
A ja mam inne zdanie. Może nie ma tu orłów, ale w każdej szkole jak ktoś chce to się uczy. Są tu i tacy. Moje kumpele po tej szkole są w dobrych liceach 5,2. Ja przeniosłam się tu z innej szkoły, tutaj nauczyciele podchodzą do mnie inaczej potrafią zrozumieć i docenić, a papierochy są w każdym gimnazjum. Tutaj w szkole nie zapalisz, chyba że przed albo po lekcjach.
0/5

dodano: 06.04.2010, godz. 13.23 
Smutno i ponuro jak w Alkatras. Papierochy, chamstwo, że szkoda gadać. Nie polecam...
0.09/5

dodano: 18.05.2009, godz. 20.47 
Wspominam dobrze, choć też chciałam jak najszybciej uciec, bo marzyło mi się liceum. Jednak teraz trochę tęsknie :).
0.45/5

dodano: 16.04.2007, godz. 11.34 
beznadziejna szkola, ciagle sie w niej mencze, slabi ludzie, nauczyciele sredni, oby jak najszybciej stad uciec
0/5


Jeśli chcesz zmodyfikować dane szkoły, dodać opis, zdjęcia lub umieścić w naszej bazie nową szkołę, skontaktuj się z nami.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net