Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Gimnazjum nr 22 w Zespole Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie


Adres: Kusocińskiego 3
70-237 Szczecin

Telefon: 91 433 30 76

E-mail: mailto:zs4@um.szczecin.pl

WWW:

Opinie: dodaj »

Ocena: 0 oceń »

0 gwiazdek - na podstawie ocen


Opis szkoły

Nasze gimnazjum otrzymało certyfikaty "Zachodniopomorskiej placówki jakości oraz "Szkoły z klasą".

W szkole realizowane są programy "Promocja zdrowia" , "Bezpieczna szkoła" oraz Szkolny Program Profilaktyczny, w ramach których nasza szkoła jest obiektem monitorowanym, a także pełnione są dyżury przez nauczycieli i uczniów.
W naszej szkole pracuje w pełni wykwalifikowana kadra pedagogiczna, jest 2 pedagogów, posiadamy bardzo dobrze wyposażoną bazę szkoły- 3 pracownie komputerowe, skomputeryzowana biblioteka z czytelnią i z centrum multimedialnym podłączonym do internetu.
Prowadzone sa zajęcia terapeutyczne dla uczniów z dysleksją.
Prężnie działa Rada Szkoły i Rada Rodziców.

Szkoła powstała w związku z reformą systemu oświaty w Polsce i funkcjonuje od 01.09.1999 r. Zgodnie z duchem reformy oświatowej w 1999 r. gościnne progi Zespołu Szkół nr 4 otwarły się na Gimnazjum nr 22. Utworzono wówczas 4 klasy w których uczniami byli w większości absolwenci Szkoły Podstawowej nr 61. W latach późniejszych i do dnia dzisiejszego, szkołę chętnie wybierają uczniowie wielu innych szkół podstawowych. Zasługa to przede wszystkim tego iż szkoła zapewnia:
- kierunki nauczania rozwijające zainteresowania uczniów,
- nowatorską realizację zajęć z zastosowaniem nowoczesnych środków i metod dydaktycznych,
- program wychowawczy, który jest ukierunkowany na rozwój duchowy ucznia,
- atmosferę zaufania i opieki,
- przygotowuje ucznia do kontynuowania nauki w kolejnych etapach edukacyjnych.

W tym krótkim okresie istnienia szkoła osiągnęła wiele sukcesów. Szczególnie liczne odnieśli uczniowie klasy sportowej, którzy zajmowali czołowe miejsca w rozgrywkach ogólnopolskich, regionalnych, wojewódzkich i miejskich. wiele sukcesów i wyróżnień było udziałem uczniów w konkursach astrofizycznych, biologicznych, ekologicznych: "Moja mała ojczyzna", "Współczesny Wokulski", "Olimpiadzie Tolkienowskiej", Języka Polskiego, Konkursów Recytatorskich, fizycznym "Lwiątko", w "Złotym Piórze", "Na tropie XX wieku", "Losy oręża polskiego", wiedzy o AIDS czy wiedzy olimpijskiej.

W kalendarzu szkolnym tradycją stały się uroczystości szkolne, które rokrocznie angażują w swoich przygotowaniach całą społeczność szkoły - począwszy od Dyrekcji, Wychowawców, Rodziców, kończąc na uczniach. Do nich należą: Pasowanie na gimnazjalistę, Wigilia szkolna, "Festiwal Żywiołów" - potyczki klas, "Talentynki" - prezentacja umiejętności i talentów uczniów, Festyny sportowe, Wigilia i inne.

Bardzo cenne jest również to iż wielu uczniów kończąc gimnazjum w dalszej drodze kształcenia kontynuuje naukę w szkołach ponadgimnazjalnych tworzących Zespół Szkół nr 4. Absolwenci wybierają wówczas: XV Liceum Ogólnokształcące, IV Liceum Profilowane, Technikum Kolejowe lub Zasadniczą Szkołę zawodową. Mówią wówczas "to nasza szkoła" i trudno się dziwić bowiem spędzają w niej 3 a nawet 7 lat stając się absolwentami kolejnej szkoły. Wchodzą w życie jako dorośli ludzie, wszechstronnie przygotowani do realizacji kolejnych zadań.

Opinie o szkole

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tej szkole. Jeśli chcesz dodać swoją opinię, skorzystaj z formularza »

Jeśli chcesz zmodyfikować dane szkoły, dodać opis, zdjęcia lub umieścić w naszej bazie nową szkołę, skontaktuj się z nami.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net