Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Gimnazjum nr 10 w Szczecinie


logo

Adres: Siemiradzkiego 2
71-331 Szczecin

Telefon: 91 487 04 62

E-mail: gimnazjum10szczecin@wp.pl

WWW:

Opinie: zobacz (4) »   dodaj »

Ocena: 4.5 oceń »

4.5 gwiazdek - na podstawie 3 ocen


Opis szkoły

Oto model naszego absolwenta. Aby jednak mógł zaistnieć w rzeczywistości, potrzeba trzech lat naprawdę wytężonej pracy – tak ze strony nauczycieli, jak i ze strony uczniów. Walczymy o jakość pracy naszego gimnazjum. Wiedza, jaką zdobywają nasi uczniowie, musi im się przydać w życiu. Dlatego motywujemy ich do nieustannego rozwoju i samokształcenia. Młody człowiek musi wiedzieć, jaki jest i kim jest. Szanować uniwersalne wartości i tradycję. Mieć poczucie przynależności przede wszystkim do swojego narodu. Dlatego bardzo dbamy tutaj o kulturę języka polskiego i o rozumienie potrzeby wspólnoty jako ciągłości kultury narodowej. To ma przygotować młodzież do roli obywateli Europy. Aby nasi uczniowie mogli czuć się pewnie poza granicami kraju, oferujemy naukę dwóch języków obcych: angielskiego z elementami realioznawstwa i niemieckiego. Co więcej, od trzech lat mamy klasę językową (angielski) Gwarantujemy także naukę umiejętności wykorzystania komputera jako narzędzia pracy. Od dłuższego już czasu z komputerów korzystamy nie tylko na informatyce, ale i na innych przedmiotach. Wszyscy uczniowie bezpłatnie poszerzają swoją wiedzę o zagadnienia objęte Europejskim Certyfikatem Umiejętności Komputerowych a chętni przystepuja do egzaminów. I uczą się twórczo myśleć. Na wszystkich lekcjach. Nie uczymy „książkowo”, nie przekazujemy suchej, encyklopedycznej wiedzy. U nas wiedza = umiejętność jej praktycznego wykorzystania. I umiejętność wykorzystania własnych predyspozycji w zakresie radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych.

Opinie o szkole

dodano: 21.03.2014, godz. 16.26 
Po pewnym czasie życie w tej szkole przerodziło się w koszmar,dzięki niesprawiedliwemu według mnie traktowania w tej szkole uczniów przez grono pedagogiczne.Tyle razy ile potrzebowałam pomocy-zawiodłam się na nich,a powinni pomagać a nie szkodzić jeszcze bardziej.Ostatni rok w tym gimnazjum było jednym wielkim odliczaniem do liceum.Dlatego moja opinia jest w tej chwili niezwykle negatywna,nie tylko w moich oczach,lecz wszystkich absolwentów a nawet ówczesnych uczniów.
0/5

dodano: 17.01.2011, godz. 17.18 
Szkoła wymagająca , która pochwalić się może dobrą opinią . Naprawdę godna polecenia !
0.45/5

dodano: 02.04.2010, godz. 18.05 
Szkoła jest po prostu niesamowita! Atmosfera nie do zastąpienia, fantastyczni nauczyciele (jeśli trafi się na odpowiedni zestaw, oczywiście :D) dobre warunki dla osób zainteresowanych konkursami i olimpiadami. Ogólnie - szkoła jakich niestety mało :D
0.36/5

dodano: 02.09.2007, godz. 12.20 
Tak, 10 ma swój klimat! Przez to, iż jest kameralną szkołą każdy zna każdego, co sprzyja ogólnej atmosferze tej szkoły. Nauczyciele - zależy na kogo się trafi. P. Czuryło - Budzińska - świetna polonistka! Ale są również inni nauczyciele którzy zasługują na ten epitet. Warto się wybrać na dni otwarte, gdyż szkoła przykuwa do nich dużą wagę! Ogólnie: polecam.
0.36/5


Jeśli chcesz zmodyfikować dane szkoły, dodać opis, zdjęcia lub umieścić w naszej bazie nową szkołę, skontaktuj się z nami.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2023. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net