Edukacja Szkoły Szczecin Kursy Szkolenia Nauka jazdy - Szczeciński Informator Edukacyjny
Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Aktualności

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

26.04.2013

Trwa egzamin gimnazjalny

Zdjęcie: 592 W tym tygodniu młodzi Polacy stają przed pierwszym poważnym wyzwaniem edukacyjnym w życiu, czyli zdają egzamin gimnazjalny. Młodzież ma okazję przekonać się czy wieloletnia nauka angielskiego, matematyki czy geografii, zaowocowała konkretnymi umiejętnościami. Mają już za sobą część historyczną, podczas której musieli m.in. odnieść się do historycznych map i średniowiecznych tekstów źródłowych, część poświęconą językowi polskiemu, w której wykazywali się wiedzą gramatyczną oraz umiejętnością wyciągania wniosków z tekstu, a także część przyrodniczą i matematyczną. czytaj więcej »

25.04.2013

Dzień refleksji nad czytelnictwem

Zdjęcie: 590 Odbywający się 23 kwietnia Dzień Książki i Praw Autorskich to znakomita okazja do organizacji rozmaitych targów, wystaw, spotkań autorskich i konkursów, których również i w tym roku nie zabrakło w największych polskich miastach. Dzień książki to prawdziwe święto miłośników literatury, którzy mogą razem celebrować szlachetną sztukę czytania i wymieniać się czytelniczymi doświadczeniami. Niestety jest to także kolejna okazja do dokonania smutnych podsumowań polskiego czytelnictwa. czytaj więcej »

18.04.2013

Dowiedz się do czego służy literatura

Zdjęcie: 589 Codziennie bardzo wielu nauczycieli i uczniów próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie ,,Do czego właściwie służy literatura?”. Bez konkretnej odpowiedzi na to pytanie, trudno jest dobrze nauczać czy pomyślnie zdać na przykład maturę z języka polskiego. czytaj więcej »

12.04.2013

Bezprzewodowy Internet w Akademii Morskiej

Zdjęcie: 588 Szczecińska Akademia Morska zakończyła właśnie i podsumowała trwający od stycznia zeszłego roku projekt o nazwie Morskie Opowieści. Jednym z niewątpliwych sukcesów projektu jest zapewnienie studentom i pracownikom AM wygodnego i darmowego dostępu do Internetu na terenie uczelni. Nieodpłatne wi-fi funkcjonuje już we wszystkich budynkach dydaktycznych oraz w akademikach. czytaj więcej »

05.04.2013

Szóstoklasiści napisali swój pierwszy wielki test

Zdjęcie: 587 W większości polskich szkół podstawowych odbył się 4 kwietnia test szóstoklasisty, który jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów kończących szkołę i jest jednym z warunków zaliczenia pierwszego etapu edukacji. Dla młodych ludzi jest to także pierwsze tak stresujące wydarzenie w życiu i z pewnością wielkie przeżycie. czytaj więcej »

27.03.2013

Mieszkańcy budynku przy ul. Lubelskiej nie chcą u siebie szkoły

W budynku przy szczecińskiej ulicy Lubelskiej, mieszczącej się w dzielnicy Gumieńce, planowane jest otworzenie szkoły podstawowej. Mają się w niej uczyć dzieci uczęszczające do klas 1-3, a nauczanie ma być prowadzone w systemie Montessori. Miałaby to być pierwsza tego typu placówka w Szczecinie. System Montessori opiera się na towarzyszeniu dziecku w jego naturalnym rozwoju intelektualnym, poprzez zachęcanie go do rozwijania umiejętności, zgodnie z własnymi chęciami i predyspozycjami. czytaj więcej »

15.03.2013

Dlaczego warto skorzystać z korepetycji przed maturą

Zdjęcie: 585 Wielu młodych ludzi zastanawia się już zapewne intensywnie nad możliwością pobierania korepetycji z przedmiotów, które mają zamiar zdawać na zbliżającej się maturze. W licznych przypadkach może to być jedyna szansa, zwłaszcza dla słabszych uczniów, na pozytywny wynik egzaminu i jeśli takie osoby już teraz podejrzewają, że mogą sobie nie poradzić, z pewnością powinny skorzystać z dodatkowej pomocy, takiej jak uzupełniające zajęcia w szkole czy właśnie korepetycje. czytaj więcej »

28.01.2013

Ferie w Szczecinie

Dziś rozpoczęły się ferie dla dzieci i młodzieży szkolnej w Szczecinie. Potrwają do 10 lutego. czytaj więcej »

28.12.2012

Koniec księgarń Weltbild

Grupa wydawnicza Weltbild, czyli dawny Świat Książki wycofuje się z polskiego rynku. W Szczecinie firma miała ostatnio dwie księgarnie: w Kaskadzie i Molo. czytaj więcej »

14.12.2012

Szczeciński Zalew Myśli po raz piąty

Zdjęcie: 582 Jakie korzyści można odnieść z ciszy i medytacji? Na to pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas warsztatów i wykładów w nadchodzący weekend. czytaj więcej »

« poprzednie 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2018. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net