Edukacja Szkoły Szczecin Kursy Szkolenia Nauka jazdy - Szczeciński Informator Edukacyjny
Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Aktualności

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

03.09.2013

Uczniowie do szkół, nauczyciele na zwolnienie

Zdjęcie: 611 Wczorajszy dzień dla niektórych był zwykłym początkiem kolejnego roku szkolnego, a dla niektórych niestety pierwszym dniem bezrobocia. W ostatnim czasie w całym Zachodniopomorskim zmniejszyła się znacznie nie tylko liczba szkół i przedszkoli, ale także liczba zatrudnionych pedagogów oraz pracowników szkolnej administracji. czytaj więcej »

26.08.2013

Sześciolatkom nie spieszy się do szkoły

Zdjęcie: 610 Bieżący rok jest ostatnim, w którym rodzice sześciolatków mogą zdecydować, czy zostawić je jeszcze w przedszkolu, czy już posłać do szkoły podstawowej. Jak wykazują czerwcowe badania, zaledwie co czwarty szczeciński maluch w wieku 6-u lat rozpocznie od września pierwszą klasę. Pozostałe dzieci w tym wieku spędzą ten czas w zerówkach. Podobna sytuacja jest w całej Polsce. czytaj więcej »

05.08.2013

W wakacje możesz się wiele nauczyć

Wbrew pozorom wakacje wcale nie są martwym okresem w zachodniopomorskim szkolnictwie. Ci którzy naprawdę chcą lub autentycznie muszą, mają wiele możliwości zdobycia ciekawych umiejętności i nowych kompetencji. Jak co roku wśród szczecińskich uczniów i studentów, największym zainteresowaniem cieszą się wakacyjne kursy językowe. Letni angielski lub niemiecki to niepowtarzalna szansa, by twórczo i pożytecznie wykorzystać duże ilości wolnego czasu oraz zyskać sporą przewagę nad rówieśnikami. czytaj więcej »

26.07.2013

Dobry zawód po szkole policealnej

Zdjęcie: 608 W obecnej sytuacji na rynku pracy, położenie młodych ludzi wybierających szkoły i decydujących o własnej przyszłości jest naprawdę nie do pozazdroszczenia. W niepewnych okolicznościach nie można spokojnie zadecydować, na jakie studia się pójdzie by mieć w przyszłości zapewnione zatrudnienie, ponieważ wszystko może się w każdej chwili zmienić. Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych w swych wyborach kierowali się podpowiedziami analityków rynku, będących dla nich jedyna szansą by zatroszczyć się właściwie o swoją przyszłość. czytaj więcej »

18.07.2013

Trwa rekrutacja na szczecińskich uczelniach

Ze wstępnych informacji wynika, że najpopularniejszymi kierunkami na Uniwersytecie Szczecińskim są Psychologia (5 osób na miejsce) i Filologia angielska (4 osoby na miejsce). Obecnie na większości kierunków zakończył się pierwszy, a rozpoczął drugi etap rekrutacji, polegający na zebraniu kompletu dokumentów i potwierdzeniu danych wcześniej zadeklarowanych przez kandydatów w elektronicznym systemie rekrutacji. czytaj więcej »

28.06.2013

Matura 2013 - są już wyniki!

Zdjęcie: 606 Tegoroczną maturę oblało 19% przystępujących do majowych egzaminów dojrzałości. Spośród tych osób jedynie 13% ma prawo podejścia w sierpniu do egzaminu poprawkowego. Jak można się było spodziewać, najwięcej problemów sprawiły zdającym przedmioty ścisłe, czyli chemia (tegoroczny średni wynik to 40%) i fizyka (38%), a także często wybierana i uznawana za łatwą geografia (38%). czytaj więcej »

27.06.2013

Jak dobrze wybrać szkołę wyższą?

Zdjęcie: 605 Niebawem pojawią się wyczekiwane przez maturzystów wyniki egzaminów maturalnych i każdy z nich przekona się o swoich szansach dostania się na wymarzony kierunek. Dobrze zdana matura to jednak dopiero połowa sukcesu, a drugą połową jest odpowiedni wybór studiów. Jeśli bowiem maturzysta weźmie pod uwagę jedynie łatwość studiowania lub modę na konkretny kierunek, może się bardzo rozczarować i albo spędzić pięć lat na uczeniu się czegoś co go nie interesuje, albo szybko zrezygnować i stracić cały rok do kolejnej rekrutacji. czytaj więcej »

26.06.2013

Słabe wyniki egzaminu gimnazjalnego

Zdjęcie: 604 W zeszłym tygodniu, czyli tusz przed wakacyjną przerwą, ale i przed rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych, uczniowie w całym kraju poznali wyniki swoich końcowych egzaminów. Pisane od 23 do 25 kwietnia egzaminy gimnazjalne są obowiązkowym sprawdzianem po trzech latach nauki, a ich wyniki stanowią połowę punktacji przyznawanej podczas rekrutacji do liceów, techników i szkół zawodowych. czytaj więcej »

05.06.2013

Ruszyła rekrutacja na studia

Zdjęcie: 603 Tegoroczni maturzyści mogą rozpocząć starania o przyjęcie ich na studia jeszcze zanim poznają wyniki swoich matur pisemnych. Już od wielu lat praktykowany jest taki system na Uniwersytecie Szczecińskim oraz na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. czytaj więcej »

28.05.2013

Koniec matur pisemnych

Zdjęcie: 602 Dziś kończą się matury pisemne. Ostatnim egzaminem, z którym musieli się zmierzyć tegoroczni maturzyści był najrzadziej wybierany język włoski. Na zdawanie tego przedmiotu zdecydowało się w tym roku jedynie 713 uczniów szkół średnich z całej Polski. czytaj więcej »

« poprzednie 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2018. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net