Edukacja Szkoły Szczecin Kursy Szkolenia Nauka jazdy - Szczeciński Informator Edukacyjny
Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Aktualności

Edukacja w Szczecinie | Ogólne

23.06.2014

Wakacje za pasem

Zdjęcie: 631 Choć w większości polskich szkół oceny na koniec roku zostały już wystawione, a na lekcjach obowiązuje atmosfera wszechobecnego luzu, to jeszcze nie wakacje. Oficjalną datą zakończenia roku szkolnego 2013/2014 jest przyszły piątek, czyli 27 czerwca. Do tego czasu uczniowie mają obowiązek uczestnictwa w zajęciach lekcyjnych. czytaj więcej »

13.05.2014

W wakacje dzieci się nie nudzą

Zdjęcie: 630 Jeśli dziecko jest za małe by wysłać je na obóz lub kolonię, lub gdy zwyczajnie nas nie stać na dwutygodniowy wyjazd dla pociechy, mamy jeszcze do wybory wiele opcji spędzania czasu w mieście. Najwięcej okazji do atrakcyjnego wypoczynku mają oczywiście mieszkańcy większych miast, w których są kina i różne ośrodki kultury. Na szczęście Szczecin jest właśnie takim miastem, które co roku wręcz rozpieszcza dzieci podczas letnich miesięcy. czytaj więcej »

06.05.2014

Dziś matura z matematyki – największe wyzwanie dla uczniów

Zdjęcie: 629 Po wczorajszych zmaganiach z polską gramatyką i kanonem lektur, przyszedł czas na zadania matematyczne. Maturzyści, uzbrojeni w kalkulatory i tablice matematyczne, zasiedli punktualnie o 9 rano do napisania testu na poziomie podstawowym z matematyki, który od lat (i to mimo wciąż obniżanego poziomu wymagań) jest uznawany za najtrudniejszy. Coroczne statystyki wykazują, że największa liczba uczniów oblewa właśnie tę część matury. czytaj więcej »

05.05.2014

Ruszyły matury! Na początek język polski

Zdjęcie: 628 Dziś maturzyści napisali pierwszy z obowiązkowych egzaminów, czyli test z języka polskiego na poziomie podstawowym. Na to zadanie przewidziano 2 godziny i 50 minut. czytaj więcej »

28.04.2014

Gimnazjaliści napisali egzamin z języków obcych

Zdjęcie: 626 W piątek od 9 rano polscy gimnazjaliści zasiedli do napisania części podstawowej egzaminu gimnazjalnego z języków obcych, a po dwóch godzinach mieli także okazję zmierzyć się z formą rozszerzoną tegoż testu. czytaj więcej »

28.04.2014

Już za tydzień matury!

Zdjęcie: 627 Niebawem, bo już 5 maja, polscy maturzyści przystąpią do pierwszej części swojego egzaminu dojrzałości. Tradycyjnie zaczną od testu z języka polskiego na poziomie podstawowym, a w kolejnych dniach zmierzą się z matematyką i językami obcymi, również na poziomie podstawowym. Są to egzaminy obowiązkowe dla wszystkich zdających, podobnie jak egzamin ustny z języka obcego i z języka polskiego (czyli znikająca już niedługo forma prezentacji wybranego tematu). czytaj więcej »

25.04.2014

Część matematyczno-przyrodnicza testów gimnazjalnych już za nami

Zdjęcie: 624 Wczoraj, czyli 24 kwietnia, uczniowie polskich gimnazjów zmierzyli się z drugą, uznawaną za najtrudniejszą, częścią egzaminu sprawdzającego ich umiejętności z matematyki oraz z nauk przyrodniczych. czytaj więcej »

25.04.2014

Już czas pomyśleć o koloniach!

Zdjęcie: 625 Wakacje zbliżają się do nas już wielkimi krokami, dlatego o sposobie na ich spędzenie warto pomyśleć zawczasu. Już niedługo wszystkie najciekawsze miejsca mogą być przecież zajęte! czytaj więcej »

24.04.2014

Trwają testy gimnazjalne

Zdjęcie: 623 Od 23 kwietnia we wszystkich gimnazjach w Polsce trwają testy gimnazjalne sprawdzające wyniki nauczania wśród uczniów trzecich klas. Jako pierwszy uczniowie napisali sprawdzian z wiedzy humanistycznej. czytaj więcej »

11.04.2014

Decydują się losy szczecińskich przedszkolaków

Zdjęcie: 622 W środę 9.04.2014 ogłoszone wstępne wyniki naboru na przyszły rok szkolny do szczecińskich przedszkoli. Według pierwszych szacunków zostało jeszcze 131 miejsc dla maluchów pierwszy raz idących do przedszkola. Tegoroczną nowością jest brak konieczności uczestniczenia w naborze starszych dzieci, które już chodzą do przedszkola. Od teraz wystarczy by ich rodzice złożyli w odpowiedniej placówce deklaracje chęci dalszej opieki nad dzieckiem. czytaj więcej »

« poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne »

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2018. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net