Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Strach przed kredytem samochodowym

Szczeciński Informator Edukacyjny, 14.07.2015Samochód nie należy do rzeczy, które nie wymagają wkładu finansowego w ich sprawność. Polacy kupują raczej samochody używane, a co za tym idzie, samochody, które w bliskiej przyszłości będą potrzebowały jakiegoś remontu. Tu pojawia się pytanie, czy watro inwestować w stary samochód, czy może lepiej kupić nowy?

Strach przed kredytem samochodowym

Brak pieniędzy

Samochód to również droga rzecz. Mało kto może sobie pozwolić na nowy samochód bez wcześniejszego odkładania pieniędzy. Samochody są równie drogie, co małe mieszkania w małych miastach. Odkładamy pieniądze na nowy-stary samochód. Nowy, bo my jeszcze go nie używaliśmy, stary, bo kupimy go od jego właściciela, któremu służył przez jakiś czas. Potem wykładamy następne pieniądze na jego remont - a to zepsuły się hamulce, a to trzeba wymienić akumulator. Zawsze znajdzie się coś do naprawienia. Niestety, aby kupić nowy samochód potrzebujemy kredytu samochodowego, którego zdecydowana większość ludzi się boi.

Strach przed zadłużeniem

Każdy kierowca potrzebuje samochodu, a tych z każdym rokiem przybywa. Wiele osób odkłada pieniądze czasami kilka lat, aby móc kupić wymarzone auto. Staramy się omijać w tym przypadku kredyt samochodowy. Dlatego w Polsce tak mało kupuje się w salonach samochodowych. Kupujemy używane, bo są tańsze, a nowe zostawiamy dla celebrytów i biznesmenów.

Marzenia o nowiutkim aucie

Chłopcy lubią bawić się samochodami, a gdy dorastają, chcą nimi jeździć. Każdy marzy o super samochodzie, który będzie wieczny. Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna. Tylko niewielki procent marzycieli realizuje ten plan i posiada swój idealny samochód. Są także tacy, którzy decydują się na kredyt samochodowy, aby jeździć własnym autem. Jednak najwięcej jest osób, które kupują samochody używane, bo można je nabyć za niewiele (w stosunku do nowego auta w salonie) i przez kilka lat nim jeździć. Polska nie należy do liderów w nabywaniu aut z salonu. Nasze zarobki niestety nie są tak wysokie, aby móc spełniać wszystkie marzenia. Bardzo często stajemy przed wyborem: nowy samochód lub nowe mieszkanie. Przy takim porównaniu zawsze wygrywa mieszkanie z jednego prostego powodu: w samochodzie nie da się mieszkać.

Samochód na raty

Jeśli mamy możliwość rozłożenia zakupów na raty, to dość chętnie z tej możliwości korzystamy i, o ile boimy się kredytu samochodowego, to przy rozłożeniu na raty obawy gdzieś znikają. Przecież to nadal kredyt, ale czujemy się bezpieczniej i chętniej zgadzamy się na taki warunek, niż na pieniądze bezpośrednio z banku. Bardzo często w salonach pojawiają się promocje na raty 0%. Dla osób, które są laikami taka promocja może wydać się bardzo interesująca, ale dla tych, którzy orientują się w ofertach bankowych nie zawsze promocja 0% będzie atrakcyjna.

Oferty kredytów samochodowych różnych banków można ze sobą porównać i wybrać najlepszą dla siebie opcję. Taką porównywarkę można znaleźć na stronie: http://www.finmarket.pl/finanse/kredyty-samochodowe.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net