Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Praca magisterska trudniejsza od licencjackiej?

Szczeciński Informator Edukacyjny, 08.06.2015Praca magisterska lub licencjacka nie powinna być dla studentów zmartwieniem, ponieważ chociaż wymaga znacznie głębszej analizy, niż licencjacka, to istnieją osoby, mogące pomóc studentowi uporać się z nawet najtrudniejszym tematem.

Praca magisterska trudniejsza od licencjackiej?

Pisanie prac magisterskich czy licencjackich można bowiem uznać za usługę taką samą, jak wymiana jakiejś części w samochodzie czy motorze. Wszystko to dzięki rozpowszechnieniu się wirtualnej sieci, która sprzyjała reklamie takich zleceniobiorców. Trzeba zwrócić uwagę, iż wielu studentów to już osoby pracujące, które spędzają czas poza wykładami i ćwiczeniami, spełniając obowiązki służbowe. Pisanie pracy dyplomowej mogłoby dla takich osób wiązać się ze zbyt dużymi trudnościami, zwłaszcza jeśli chodzi o potrzebę korzystania ze źródeł bibliotecznych. Warto bowiem pamiętać, że biblioteki czynne są zazwyczaj w takich godzinach, iż jeśli ktoś wychodzi z pracy, to są już dawno zamknięte, więc nie istnieje możliwość spędzenia tam kilku godzin w celu sporządzenia niezbędnych notatek. Niestety, nie można mieć także nadziei na to, że wszystkie źródła będą dostępne za pośrednictwem wirtualnej sieci. Ogromna liczba studentów zleca zatem pisanie prac dyplomowych, magisterskich czy licencjackich osobom mieszkającym w tym samym mieście, by istniała możliwość spotkania się co pewien czas, skontrolowania wyników osoby piszącej i przedyskutowania. Należy mieć jednak świadomość, ze współpraca w takim trybie jest nieco kosztowniejsza, niż zlecenie napisania pracy za pośrednictwem internetu, wysłanie przelewu i otrzymanie jej na pocztę elektroniczną, ponieważ taki student musi włożyć w to znacznie więcej samodzielnej pracy – nie wystarczy raz przeczytać taką pracę dyplomową, by się jej nauczyć, zwłaszcza iż praca magisterska czy licencjacka  może liczyć około stu stron. Czy warto ryzykować oskarżenie o plagiat lub brak tytułu?

Autor tekstu: Dorota Jaros - serwis ogłoszeń edukacyjnych. Praca magisterska spędza Ci sen z powiek? zapraszamy na www.edu-ogloszenia.pl


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net