Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Szczecińska Noc Muzeów

Szczeciński Informator Edukacyjny, 17.05.2013Już w najbliższą sobotę w Szczecinie będzie można wziąć udział w kolejnej już Nocy Muzeów. Jest to impreza, w której Polacy, podobnie jak reszta Europy, biorą udział coraz liczniej i chętniej. Z darmowego (bądź za symboliczną kwotę) wejścia do muzeów, zabytków architektonicznych, galerii, oraz do innych instytucji związanych z kulturą, z pewnością chętnie skorzystają nie tylko miłośnicy sztuki czy historii, ale także uczniowie szczecińskich szkół.

Szczecińska Noc Muzeów

Noc Muzeów to znakomita okazja do uzupełnienia i pogłębienia swojej edukacji. Do wyobraźni młodych ludzi co roku bardzo przemawia też fakt, że zwiedzania odbywa się (jak sama nazwa imprezy wskazuje) po zmroku, a w dodatku często można wejść do miejsc, do których na co dzień zwiedzający nie mają dostępu.

Atrakcjami tegorocznej Nocy Muzeów w Szczecinie będą m.in. kareta Jana III Sobieskiego wystawiona w Muzeum Narodowym, dostępny po raz pierwszy i ostatni pokój Gorbaczowa na Zamku Książąt Pomorskich oraz pokaz ubrań wyprodukowanych ponad 30 lat temu przez nieistniejącą już kultową szczecińską markę Dana, który zorganizuje Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net