Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

Drugi dzień maturalnych zmagań

Szczeciński Informator Edukacyjny, 08.05.2013Po wczorajszym języku polskim dziś przyszedł czas na matematykę, której wielu maturzystów obawia się najbardziej, szczególnie na poziomie rozszerzonym. Egzamin trwa 170 minut (część rozszerzona 180 min) i jest jednym z trzech niezbędnych do zdania całej matury testów. By zaliczyć go pozytywnie uczniowie muszą zdobyć minimum 30% punktów.

Drugi dzień maturalnych zmagań

Jak co roku zdający pokładają duże nadzieje w pomocach, które można mieć ze sobą podczas rozwiązywania zadań, szczególnie w tablicach matematycznych zawierających podstawowe wzory. Dzięki temu nie muszą martwić się zawodnością swej pamięci i mogą skupić się na rozwiązywaniu zadań.

Wśród tegorocznych zestawach testowych pojawiły się tradycyjne zadania na obliczenie prędkości pociągu, wyliczenie objętości ostrosłupa oraz na obliczenie kątów trójkąta. Pierwsi maturzyści, którzy opuścili sale egzaminacyjne ocenili tegoroczną maturę z matematyki jako łatwą. Zdaje się,że prawdziwych trudności dostarczyły im jedynie zadania, w których należało przeprowadzić dowód matematyczny, z czym ewidentnie polscy uczniowie od lat maja problemy, co pokazują późniejsze wyniki testów.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net