Witamy w Szczecińskim Informatorze Edukacyjnym. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Przydatne informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym działem, gdzie zgromadziliśmy bazę przydatnych informacji.

We wtorek ruszają matury

Szczeciński Informator Edukacyjny, 06.05.2013Już jutro szczecińscy maturzyści, podobnie jak uczniowie szkół średnich w całej Polsce, przystąpią do najważniejszego egzaminu w swoim życiu. Tegoroczna matura tradycyjnie rozpocznie się pisemnym testem z języka polskiego. W tym tygodniu trzeba będzie się też zmierzyć z matematyką i wybranym językiem nowożytnym (do wyboru angielski, francuski, włoski, niemiecki, rosyjski i hiszpański). Wszyscy maturzyści muszą podejść do egzaminów na poziomie podstawowym, ale na chętnych czekają także testy na poziomie rozszerzonym.

We wtorek ruszają matury

W większości przypadków by dostać się na wymarzony kierunek studiów, konieczne jest także zdanie matury z któregoś z przedmiotów dodatkowych. Maturzyści mają prawo do zdawania do sześciu takich egzaminów. Wśród przedmiotów zdawanych podczas egzaminu dojrzałości są nie tylko najczęściej wybierane, takie jak biologia, chemia, fizyka, geografia czy historia, ale także język łaciński i kultura antyczna, informatyka czy historia sztuki.

Rozpoczynające się 7 maja pisemne egzaminy maturalne potrwają trzy tygodnie (do 28 maja). W międzyczasie uczniowie będą zdawać także egzaminy ustne z języka polskiego i języków nowożytnych.


ŹRÓDŁO WIADOMOŚCI
Szczeciński Informator Edukacyjny


KOMENTARZE


Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Jeśli chcesz dodać swój komentarz, skorzystaj z formularza ».
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2005-2022. Właścicielem serwisu jest Atrax Krzysztof Kołakowski.
Wykonanie portalu: Crazybeaver.net